Fortuna 1 Liga: Porażka Polonii

Pierwszy mecz w Fortuna 1 Lidze Polonia Warszawa zaczęła mocno, lecz potem zaliczyła zjazd. W efekcie przegrała z GKS-em Tychy.

Bajdur i spółka nieudanie weszli do 1 ligi. (fot. 400mm.pl)

Beniaminek ze stolicy przybliżył się do Ekstraklasy na dystans jednego poziomu rozgrywkowego. Ekstraklasy, w której po raz ostatni występował w sezonie 2012-13. Wraz z jego końcem ogłosił upadłość i zaczął mozolną wędrówkę w górę od czwartej ligi.

Dziś jest na zapleczu elity, z którym przywitał się bardzo dobrze. Po 10 minutach meczu z GKS-em Tychy prowadził 2:0. Najpierw do siatki trafił – bezpośrednio z rzutu wolnego – Michał Bajdur, następnie zrobił to Michał Grudniewski.

A potem inicjatywę w zdobywaniu bramek przejęli jednak tyszanie. Tuż przed przerwą gola strzelił Nemanja Nedić. W 50. minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Śpiączka. W 88. minucie zwycięstwo zapewnił gościom Wiktor Niewiarowski.

Polonia roztrwoniła dwubramkowe prowadzenie i zaczęła zmagania w 1 lidze od porażki. A start był tak obiecujący…