Fortuna 1 Liga: Odra coraz bliżej czołówki

Odra Opole po dzisiejszym zwycięstwie plasuje się na 8. lokacie. Do premiowanego walką o baraże miejsca 6. traci zaledwie dwa punkty. Warto też dodać, że znajdujący się na 3. miejscu GKS Katowice ma również tylko dwa punkty przewagi nad Odrą.

Dzisiejsza batalia z Chrobrym była dla Opolan bardzo istotna. Zwycięstwo pozwoliło zachować realne szanse na walkę o baraże do Ekstraklasy. W czołówce ligi jest nieprawdopodobny ścisk i teraz każdy zdobyty punkt jest na wagę złota.

Początek meczu był dla Odry pechowy. W 21. minucie sędzia podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów pomylił się Niziolek i o bramkę dającą spokój w meczu trzeba było walczyć dalej. Przełamanie nastąpiło w 35. minucie. W sytuacji sam na sam Węglarza pokonał Sarmiento.

Po wyjściu na drugą część spotkania czekaliśmy zaledwie kwadrans na kolejne gole. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sarmiento. Tym razem wykazał się największą czujnością w polu karnym i po wybitej piłce przez bramkarza jako pierwszy doskoczył i zapakował futbolówkę do bramki.

Bramka ustalająca wynik meczu na 3:0 padła po rzucie karnym. Do piłki nie podszedł jednak Niziolek, a Galan.