Fortuna 1. Liga: Motor Lublin lepszy od Resovii

Motor Lublin wygrywa na własnym stadionie z Resovią. Piłkarze Goncalo Feio ograli podkarpacki zespół 3:2 i notują awans w tabeli.

Motor Lublin po dwóch nieudanych meczach wraca do wygrywania meczów na zapleczu Ekstraklasy. Po bardzo ciekawym meczu lubliński zespół pokonał Resovię 3:2.

Rzeszowianie lepiej weszli w to spotkanie u w 7. minucie meczu Adrian Łyszczarz trafił do siatki. Motor zakończył jednak pierwszą połowę prowadzeniem dzięki bramkom zdobytym przez Piotra Ceglarza oraz Sebastiana Rudola.

W 63. minucie Ibe-Torti wpisał się na listę strzelców i rzeszowianie doprowadzili do wyrównania. Dziesięć minut później z rzutu karnego trafił Ceglarz, kompletując dublet i przy tym dając ostateczne zwycięstwo swojemu zespołowi.

Motor wskoczył na 5. miejsce w tabeli, ale na miejscach 2-9 panuje ogromny ścisk, zatem lublinianie mogą jeszcze spaść w klasyfikacji w trakcie tej kolejki.

Gorzej wygląda sytuacja Resovii, która w dalszym ciągu kotwiczy w strefie spadkowej.