Fortuna 1. Liga: Miedź znów liderem!

Miedź Legnica kontynuuje serię dobrych wyników w pierwszej lidze. Niedawny spadkowicz z Ekstraklasy tym razem pokonał Stal Rzeszów 2:1.

Miedź Legnica z czwartym zwycięstwem w tym sezonie. Lider rozgrywek tym razem okazał się lepszy od Stali Rzeszów, pokonując podkarpacki zespół przed własną publicznością 2:1.

Gospodarze błyskawicznie otworzyli wynik spotkania. Już w 4. minucie Kamil Antonik trafił do siatki. W pierwszej połowie wynik podwyższał Ruben Hoogenhout. Nieco wcześniej Kamil Drygas również wpisał się na listę strzelców, ale arbiter spotkania nie uznał gola przez pozycję spaloną.

Po przerwie obraz gry całkowicie się odwrócił i Stal Rzeszów miała ogromną przewagę nad Miedzią. Rzeszowianie jednak w ogóle z tego nie skorzystali. W 72. minucie udało im się zdobyć kontaktową bramkę po strzale Wachowiaka, ale kompletnie nie udało im się wykorzystać znacznie lepszej gry.

Miedź aktualnie ma 13 punktów na koncie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Sytuacja Stali Rzeszów wciąż jest mało pozytywna, bowiem drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w klasyfikacji ligowej z raptem jednym oczkiem na swoim koncie.