Fortuna 1. Liga: Miedź z drugim zwycięstwem

Polska 1 Liga

Miedź Legnica wygrywa drugi mecz w rozgrywkach Fortuna 1.ligi. Niedawny spadkowicz z Ekstraklasy tym razem pokonał Termalicę 4:1.

Miedź Legnica świetnie rozpoczyna sezon na zapleczu Ekstraklasy. Po ostatnim zwycięstwie z GKS Katowice, piłkarze Radosława Belli dokładają pewne zwycięstwo z Termalicą B-B Nieciecza.

Pierwsza połowa była ofensywnym koncertem Miedzi. „Słonie” nie miały prawa głosu, natomiast „Miedzianka” stale atakowała. Udało się wykorzystać dwie akcje, na początku spotkania Kamil Antonik trafił do siatki, później gola dołożył Damian Michalik.

Po przerwie role się nieco odwróciły i Termalica zaczęła grać, gospodarzom udało się nawet złapać kontakt po golu Tomasa Poznara, ale Miedź błyskawicznie odpowiedziała kolejnym trafieniem Michalika. W ostatniej akcji meczu do siatki trafił Michael Kostka i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:1.

Miedź ma komplet punktów i wskakuje na pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając Motor Lublin. Termalica słabo zaczęła sezon i po dwóch meczach ma tylko jeden punkt na swoim koncie.