Fortuna 1. Liga: Hit dla Wisły Płock!

Wisła Płock dopiero w 5. kolejce ligowej dopisała pierwszy komplet oczek. Piłkarze pod wodzą Marka Saganowskiego pokonali Termalikę B-B Nieciecza 3:1.

Hit Fortuna 1.liga łupem Wisły Płock! Niedawny spadkowicz po serii słabych wyników w końcu się przełamał i zapisał po raz pierwszy w tym sezonie komplet oczek na swoje konto.

Pierwsza połowa meczu w Płocku była bardzo równa. Obie drużyny grały na podobnej intensywności i żadna się nie wyróżniała, chociaż do przerwy oglądaliśmy ciekawe widowisko. W 36. minucie Termalica zdołała jednak pokonać bramkarza gospodarzy i Andrij Dombrovskiy trafił do siatki, otwierając tym samym wynik na korzyść gości.

Po przerwie zdecydowanie lepsza była Wisła, która wyróżniła się przede wszystkim grą ofensywną. W 59. minucie Biernat wyrównał stan meczu, kilkanaście minut później 31-letni obrońca Nafciarzy po raz drugi trafił do siatki, dając tym samym prowadzenie swojemu zespołowi.

W 80. minucie kropkę nad i postawił Krzysztof Janus.

Wisła dzięki zwycięstwu wskoczyła na 10. pozycję w tabeli Fortuna 1.liga. Termalica niczym szczególnym w trwającym sezonie się nie wyróżnia i z raptem czterema oczkami jest dopiero na 13. lokacie.