Fortuna 1. Liga: GKS Tychy wygrywają ze Stalą Rzeszów

Trzy punkty jadę do Tych! GKS po równym meczu pokonał Stal Rzeszów 2:0.

Już w pierwszej minucie spotkania GKS Tychy objęło prowadzenie, piłkę do własnej siatki skierował Cesar Pena i sprezentował przyjezdnym bramkę. Pierwsza część była bardzo zacięta i przede wszystkim równa. Obie drużyny miały sporo okazji do zdobycia gola, ale ostatecznie samobój 21-latka z Kolumbii był jedynym trafieniem do przerwy.

Po przerwie nieco lepiej wyglądała Stal Rzeszów, gospodarze byli częściej przy piłce i potrafili częściej zorganizować akcję pod bramką przeciwników. Mimo to w 89. minucie Wiktor Niewiaromski trafił do siatki i tyszanie prowadzili 2:0.

W piątej minucie doliczonego czasu gry honorową bramkę gospodarzom zdobył Kamil Kościelny.

GKS Tychy dołącza do wąskiego grona ligowców z kompletem dwóch zwycięstw. Na drugim biegunie jest Stal Rzeszów, która ma zero punktów na koncie.