Fortuna 1. Liga: GKS Tychy wygrywa

GKS Tychy wracają z Sosnowca z kompletem punktów. Tyszanie wygrywają z Zagłębiem po golu w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Bez sensacji w Sosnowcu. GKS Tychy pokonał Zagłębie 1:0 w 13. kolejce Fortuna 1. Liga, po czym po raz ósmy w trwającym sezonie zapisał na swoje konto komplet oczek.

Nieco większą przewagę miała drużyna z Tych i udało się jej trafić do siatki w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po centrze z rzutu wolnego w pole karne i niemałym zamieszaniu, Jakub Budnicki trafieniem z siódmego metra wpakował piłkę do siatki.

Strzelec gola nie dokończył jednak spotkania. W 70. minucie meczu otrzymał swoja drugą, żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić murawę.

GKS Tychy przełamuje serię czterech porażek z rzędu na wyjazdach i goni lidera ligi. Jest na drugim miejscu i ma stratę dwóch oczek do Odry Opole, która jutro zmierzy się z Motorem Lublin.

Zagłębie Sosnowiec wciąż jest pod kreską i kotwiczy w strefie spadkowej.