Fortuna 1. Liga: Beniaminek ze zwycięstwem

Znicz przywitał się z I ligą w najlepszy możliwy sposób. Beniaminek z Pruszkowa pewnie pokonał 2:0 Resovię Rzeszów.

– „Nie zamierzamy być chłopcem do bicia!” – przekonywał ambitnie przed rozpoczęciem sezonu Mariusz Misiura. Trener Znicza nie rzucał słów na wiatr. Beniaminek z Pruszkowa zainaugurował pierwszoligowe rozgrywki pewnym zwycięstwem.

Żółto-Czerwoni wypunktowali przed własną publicznością Resovię. Obie bramki padły w drugiej połowie po akcjach polsko-japońskiego duetu. Najpierw w 51. minucie do siatki trafił Krystian Pomorski po podaniu Shumy Nagamatsu, a kwadrans później zamienili się rolami – Nagamatsu strzelał, Pomorski asystował.

W następnej kolejce Znicz uda się do Bielska-Białej, gdzie będzie chciał pójść za ciosem w meczu z tamtejszym Podbeskidziem. Resovię również czeka wyjazdowe spotkanie. W Opolu podejmie lokalną Odrę w poszukiwaniu pierwszych w tym sezonie punktów.