Fortuna 1 Liga: Arka liderem

Arka Gdynia spędzi przerwę reprezentacyjną w fotelu lidera tabeli Fortuna 1 Ligi. Po bardzo dobrym występie Karola Czubaka pokonała Zagłębie Sosnowiec.

Czubak wykazał się skutecznością. (fot. 400mm.pl)

23-latek skompletował dublet. Do siatki trafił w 25. i 89. minucie. Wystarczyłoby to do zwycięstwa, gdyż jedynego gola dla gospodarzy strzelił Marcel Ziemann, ale wynik na 3:1 ustalił Michał Marcjanik, który nie pomylił się z rzutu karnego.

Tym samym Arka skrzętnie wykorzystała kolejne potknięcie Odry Opole i awansowała na pierwsze miejsce w stawce. W randze lidera przystąpi do zaplanowanych na 24 listopada derbów Trójmiasto z Lechią Gdańsk, która zajmuje trzecią pozycję.

***

W drugim niedzielnym spotkaniu Fortuna 1 Ligi, które rozpoczęło się o godzinie 18:00, Podbeskidzie Bielsko-Biała bezbramkowo zremisowało z Miedzią Legnica.