Ligi w Europie Bundesliga

Ferguson zachwycony grą Neuera

Sir Alex Ferguson wyraził podziw dla gry Manuela Neuera we wtorkowym półifnale Ligi Mistrzów, wygranym przez Manchester United z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0. Reprezentant Niemiec uchronił swój zespół od zdecydowanie wyższej porażki.

Neuer doskonale spisywał się przez całą pierwszą połowę, a pokonany został dopiero w 67. minucie przez Ryana Giggsa. Chwilę później wynik podwyższył Wayne Rooney i to „Czerwone Diabły” zdecydowanie zbliżyły się do występu na Wembley w zaplanowanym na 28 maja meczu finałowym.

Menadżer drużyny z Old Trafford na rynku transferowym szuka obecnie następcy dla odchodzącego na emeryturę Edwina van der Sara, a w gronie kandydatów brytyjscy dziennikarze od wielu miesięcy wymieniają m.in. właśnie golkipera Schalke.

– Był fantastyczny – podsumował grę Neuera na antenie telewizji „Sky Sports” Ferguson. – To jeden z najlepszych występów przeciwko Manchesterowi United jakie widziałem.

Szkot nie szczędził także komplementów swoim podopiecznym. Jego zdaniem kluczowym momentem spotkania było zdobycie przez Javiera Hernandeza po przerwie gola ze spalonego. – Nasza koncentracja oraz intensywność i szybkość gry były tym razem doskonałe – dodał menadżer United. – W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka okazji, ale groźniejsi byliśmy dopiero po przerwie. Moi zawodnicy uwierzyli natomiast w szansę na pokonanie Neuera po zdobyciu przez Hernandeza bramki ze spalonego.

Źródło: ASInfo