FC Barcelona wywalczyła awans w pucharze

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona pokonała Unionistas Salamanca 3:1. Przez dłuższy okres pachniało jednak niespodzianką i trzecioligowiec porządnie nastraszył drużynę Xaviego.

FC Barcelona z awansem do 1/4 finału Pucharu Króla. Duma Katalonii wygrała na wyjeździe 3:1 z Unionistas Salamanca.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do niżej rozstawionego gospodarza. Zespół z Salamanki był zwyczajnie lepszy od Barcelony i już w pierwszej minucie wykreował bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki. W 31 minucie Alvaro Gomez wykorzystał jeden z licznych błędów Katalończyków i Unionistas objął prowadzenie.

Tuż przed samą przerwą wynik jednak wyrównał Ferran Torres. Hiszpan po długim, indywidualnym rajdzie posłał precyzyjne uderzenie po ziemi.

Po przerwie obraz gry się zbytnio nie zmienił, choć Barcelona wykazała się większą skutecznością. W 69. minucie Jules Kounde posłał skuteczne uderzenie zza pola karnego i Barca objęła prowadzenie. W 73. minucie Alejandro Balde świetnym uderzeniem ustanowił wynik spotkania na 3:1.

Robert Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w 61. minucie.