Faza grupowa LE nie dla Legii [zapis relacji]

Na Ibrox o awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej wywalczyli Rangers FC.

Gwilii nie pomógł w uzyskaniu dobrego wyniku na Ibrox.

90+7′ Koniec meczu. Legia przegrała i opadła z pucharów.

90+5′ Ojo zszedł z boiska. Rangersi kradną sekundy.

90+1′ Niekryty Morelos zaskoczył Majeckiego.

90′ Odpowiedź Legii. Niezgoda nie zdołał pokonać McGregora.

89′ Majecki pewnie złapał piłkę po strzale Ojo.

87′ Katić główkował niecelnie po wrzutce Taverniera spod chorągiewki.

86′ Fatalne uderzenie Niezgody z 18 metrów.

84′ Andre Martins uderzył nad poprzeczką.

82′ Ekwilibrystyczny strzał Niezgody. McGregor z problemami nad poprzeczką.

81′ Żółta kartka dla Katicia.

77′ Piłkarze wrócili gry po „oddymieniu” obiektu.

73′ Nagy za Stolarskiego.

72′ Jones zmienił Arfielda.

72′ Morelos z woleja. Pewna interwencja golkipera Legii.

70′ Dwie dogodne okazje Rangersów. Najpierw Majecki efektownie odbił piłkę po strzale Ojo, a następnie Morelos pomylił się o centymetry po mierzonym strzale.

69′ Korner dla Rangersów nie przyniósł zagrożenia.

65′ Morelos nieczysto uderzył z głowy po wrzutce z prawej flanki.

64′ Flanagan zmienił Barisicia.

60′ Żółta kartka dla Barisicia.

59′ Lewczuk uprzedził Morelosa. były piłkarz Żyrondystów uratował Legię przed utratą bramki.

58′ McGregor uprzedził Niezgodę. Szkocki bramkarz był nieczysto atakowany.

56′ Niezgoda za Kulenovicia.

54′ Stolarski zablokował Morelosa w ostatniej chwili.

52′ Rangersi szukają przełamania, zaś Legię wspiera… Artur Boruc.

49′ Dziwaczna decyzja sędziego. Najpierw dał Rangersom przywilej korzyści, by po chwili przerwać i cofnąć grę do faulu.

46′ Pechowy początek drugiej połowy dla Barisicia. Rozcięty łuk brwiowy przez kolegę z drużyny.

46′ Początek drugiej połowy.

45+2′ Cafu przestrzelił po wrzutce Gwilii z rzutu rożnego. Tor lotu piłki mógł jeszcze zmienić Vesović. To była ostatnia akcja pierwszej bezbramkowej połowy.

45′ Korner dla Legii.

41′ Legia próbuje, ale Rangersi błyskawicznie doskakują do piłkarzy wicemistrza Polski.

38′ Żółta kartka dla Stolarskiego.

34′ Luquinhas zatańczyłz rywalami w polu karnym gospodarzy, ale uderzył zbyt lekko. McGregor poradził sobie.

32′ The Gers zdają się groźni, kiedy wychodzą z kontrą. Budowanie ataków pozycyjnych idzie im żmudnie.

29′ Tym razem Luquinhas poturbowany przez rywala.

26′ Stolarski zwija się z bólu. Czy wróci do gry?

24′ Majecki poradził sobie ze strzałem Morelosa.

23′ Defensywa Legii poza trzema wpadkami dobrze sobie radzi.

20′ Rangersi spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

17′ Legia zbyt wolno buduje ataki, żeby zaskoczyć gospodarzy.

14′ Z rzutu rożnego zrobiła się kontra. W defensywie kluczową interwencję zaliczył Andre Martins.

13′ Korner dla Legii.

11′ Celny strzał Ojo naciskanego przez Jędrzejczyka. Majecki nie mógł przepuścić piłki.

10′ Minimalnie niecelna główka Morelosa. Majecki nawet nie drgnął. Centrował Jack.

7′ Kulenović wypracował sobie – z pomocą rywala – pozycję strzałową, ale uderzył zbyt anemicznie.

5′ Kolejna prosta strata Legii. Morelos był faulowany przez Lewczuka. Piłka trafiła jednak do Ojo, który przestrzelił.

2′ Arfield groźnie nacierał po błędzie Jędrzejczyka. Defensywa Legii oddaliła zagrożenie. Piłka trafiła do Kulenovicia, który oddał celny strzał.

1′ Początek meczu.

Arbitrem spotkania będzie Slavko Vincić ze Słowenii.

Wyjściowe składy

Rangers: McGregor – Tavernier, Goldson, Katić, Barisić – Arfield, Davis, Jack, Aribo – Ojo, Morelos

Ławka rezerwowych: Foderingham – Helander, Flanagan, Kamara, Jones, Stewart, Defoe

Legia: Majecki – Stolarski, Jędrzejczyk, Lewczuk, Rocha – Vesović, Martins, Cafu, Gwilia, Luquinhas – Kulenović

Ławka rezerwowych: Cierzniak – Wieteska, Carlitos, Niezgoda, Nagy, Antolić, Jodłowiec

– Przed pierwszym spotkaniem z każdym rywalem podkreślałem, że rewanż jest decydujący. Trzeba o tym pamiętać. Czasami drużyna traci głowę w pierwszym meczu i podejmuje niepotrzebnie zbyt duże ryzyko. To również jest doświadczenie z poprzednich lat. Jutro dwumecz musi się rozstrzygnąć. Fakt, iż Rangersi grają u siebie sprawia, że czują się pewniej. Jesteśmy jednak świadomi, że ten mecz jest dla nas jak finał i właśnie tak chcemy zagrać – powiedział Aleksandar Vuković przed rewanżem.

W pierwszym meczu Legia Warszawa zremisowała 0:0 z Rangersami. Według wielu to był najlepszy występ Wojskowych w tym sezonie.