Faza grupowa LE na półmetku. Zapis relacji „live”

Faza grupowa Ligi Europy dotarła do półmetka. W czwartkowych meczach trzeciej kolejki rozgrywek działo się wiele ciekawego. Na boiskach pojawiło się dwóch Polaków – Tomasz Kędziora z Dynama Kijów oraz Jakub Świerczok z Łudogorca Razgrad.

Zapis relacji „na żywo”:

22:58 Dobiegły końca ostatnie z czwartkowych meczów Ligi Europy. Działo się tego wieczoru! Dość powiedzieć, że tylko jedno spotkanie przyniosło bezbramkowy remis.

90+3′ Rzutem na taśmę Arsenal wygrywa z Guimaraes. Tuż przed końcem meczu gola na 3:2 dla Kanonierów strzelił Pepe. Cóż za wejście skrzydłowego!

90+2′ Krasnodar wygra z Trabzonsporem. Bramkę na 2:0 dla gości z Rosji zdobył Tonny Vilhena.

89′ A jednak Celtic? Gospodarze prowadzą 2:1 z Lazio. Autorem gola Christopher Jullien.

83′ Kolejna czerwona kartka w spotkaniu Rennes – Cluj. Tym razem z boiska wyleciał obrońca gości Mateo Susić.

82′ Kontaktowa bramka dla Standardu w meczu z Eintrachtem. Gola na 1:2 strzelił Selim Amallah.

80′ Arsenal ucieka od kompromitacji. Wprowadzony pięć minut wcześniej na boisko Nicolas Pepe strzela gola na 2:2.

79′ … i już 3:0 dla drużyny ze stolicy Andaluzji. Na listę strzelców wpisał się Munir El Haddadi.

76′ Vazquez podwyższa prowadzenie Sevilli w potyczce z Dudelange. 2:0 dla Hiszpanów…

73′ Eintracht coraz bliżej zwycięstwa ze Standardem. Gola na 2:0 dla gospodarzy spotkania we Frankfurcie strzelił stoper Martin Hinteregger.

70′ Długo na bramkę czekali kibice w Lizbonie. Trafienie Yannicka Bolasie daje Sportingowi prowadzenie w spotkaniu z Rosenborgiem.

67′ Celtic doprowadził do remisu w meczu z Lazio. Autorem gola na 1:1 Ryan Christie.

53′ Remis w Kijowie. Wyrównującą bramkę dla Dynama zdobył Artem Shabanov.

49′ Świetnie zaczęli po przerwie piłkarze Krasnodaru. Rosyjska drużyna prowadzi 1:0 z Trabzonsporem po golu Marcusa Berga.

48′ Lepiej późno niż wcale. Sevilla prowadzi z Dudelange – zdobywcą bramki Franco Vazquez.

46′ Rennes gra z Cluj już w dziewiątkę! Tuż po przerwie czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał 16-letni Eduardo Camavinga.

46′ Czas na drugie odsłony wieczornych meczów LE!

45′ Za nami 45 minut gry w drugiej serii czwartkowych meczów. Na czterech stadionach jeszcze nie padły gole – w Eindhoven, Sewilli, Lizbonie oraz Trabzonie.

40′ Tymczasem Lazio wychodzi na prowadzenie 1:0 w Glasgow. Piłkę do bramki Celtiku skierował Manuel Lazzari.

37′ Arsenal znów przegrywa! Bramkę na 2:1 dla gości z Guimaraes zdobył Bruno Duarte.

33′ Wyrównująca bramka w Londynie. W Arsenalu na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Martinelli.

32′ 2:0 dla Malmoe w starciu z Lugano. Prowadzenie gospodarzy podwyższył Guillermo Molins.

28′ Pierwszy gol we Frankfurcie. Eintracht wyszedł na prowadzenie w meczu ze Standardem Liege. Strzelcem gola David Abraham.

18′ FC Basel prowadzi z Getafe po trafieniu Fabiana Freia.

12′ Pierwszy gol dla Malmoe FF w starciu z Lugano. Wynik meczu w Szwecji otworzył Jo Berget, wykorzystując rzut karny.

10′ Dla Stade Rennes spotkanie z Cluj nie mogło zacząć się gorzej. Już w piątej minucie czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Edouard Mendy. Cztery minuty później goście z Rumunii wyszli na prowadzenie po golu Cipriana Deaca.

9′ Niespodziewany początek meczu na Emirates Stadium. Vitoria Guimaraes prowadzi 1:0 z Arsenalem po golu Anglika Marcusa Edwardsa.

2′ Falstart Dynama Kijów. Ukraiński zespół na swoim stadionie już przegrywa 0:1 z Kopenhagą. Autorem bramki Pieros Sotiriou.

20:55 KONIEC PIERWSZYCH CZWARTKOWYCH SPOTKAŃ! JUŻ ZA CHWILĘ KOLEJNA PORCJA EMOCJI.

90+4′ Gent rzutem na taśmę uratowało punkt w spotkaniu z Wolfsburgiem! Tuż przed końcem zawodów gola na 2:2 strzelił Yaremchuk.

90+3′ Roma wypuściła z rąk zwycięstwo z Borussią! Bramkę na wagę remisu 1:1 zdobył dla gości z Moenchengladbach Lars Stindl, który wykorzystał rzut karny.

90′ Piłkarzom AZ Alkmaar wychodziło tego wieczoru dosłownie wszystko. Mecz holenderskiej drużyny z Astaną zakończył się wynikiem 6:0. Kanonadę zakończył Oussama Idrissi.

88′ Espanyol w dziesiątkę skończy mecz z Łudogorcem. Drugą żółtą kartkę obejrzał obrońca Javi Lopez.

86′ A Ferencvaros wyszedł na prowadzenie w meczu z CSKA. Wynik spotkania w Moskwie otworzył zmiennik Roland Varga.

85′ … i już 5:0 dla AZ Alkmaar. Tym razem na listę strzelców wpisał się 19-letni Japończyk Yukinari Sugawara.

83′ Pogrom Astany. Bramkę na 4:0 dla Alkmaar zdobył – ponownie z rzutu karnego – Koopmeiners…

80′ Braga prowadzi w Stambule z Besiktasem. Gola na 2:1 strzelił rezerwowy Wilson Eduardo.

78′ Mamy pierwszą bramkę w spotkaniu Basaksehir – Wolfsberger. Gospodarze prowadzą po trafieniu Irfana Kahveciego.

77′ Już 3:0 dla Alkmaar. Piłkę do siatki Astany skierował Calvin Stengs.

71′ Besiktas doprowadza do remisu w meczu z Bragą. Na listę strzelców wpisał się rezerwowy Umut Nayir.

64′ I już Wolverhampton na prowadzeniu. Bramkę na 2:1 w meczu ze Slovanem zdobył z rzutu karnego Raul Jimenez.

58′ Drużyna Wolverhampton wzięła się za odrabianie strat w Bratysławie. Gola na 1:1 strzelił Romain Saiss.

57′ Cios za cios w Baku. Gola dla Karabachu strzelił obrońca Ailton. Jest 2:2 w meczu Azerów z APOEL-em.

46′ Czas na drugie odsłony meczów LE! Ruszamy.

19:48 Dobiegły końca pierwsze części czwartkowych spotkań Ligi Europy. Gole nie padły tylko na dwóch stadionach: w Stambule i Moskwie.

45′ Tuż przed przerwą APOEL wyszedł na prowadzenie 2:1 w Baku. Piłkę do bramki Karabachu posłał Linus Hallenius.

44′ Goście z Glasgow wyrównali stan rywalizacji z Porto. Bramkę na 1:1 zdobył Kolumbijczyk Alfredo Morelos.

43′ Gola na 1:0 dla Manchesteru United w wyjazdowym meczu z Partizanem Belgrad strzelił Anthony Martial. Francuz nie pomylił się z rzutu karnego.

43′ Alkmaar prowadzi już 2:0 z Astaną. Gol 18-letniego Myrona Boadu.

41′ Kontaktowy gol dla KAA Gent w starciu z Wolfsburgiem. Na listę strzelców wpisał się Roman Yaremchuk, asystował Vadis Odjidja-Ofoe.

39′ Tymczasem AZ Alkmaar prowadzi 1:0 z Astaną. Bramkę z rzutu karnego zdobył dla gospodarzy Teun Koopmeiners.

38′ SC Braga prowadzi z Besiktasem. Pierwszego gola wieczoru w Stambule strzelił Ricardo Horta.

36′ A w meczu FC Porto z Rangersami 1:0 dla gospodarzy. Wynik spotkania otworzył Luis Diaz.

32′ Pierwszy gol na Stadio Olimpico! AS Roma prowadzi z Borussią M’Gladbach po trafieniu Nicolo Zaniolo (na zdjęciu powyżej).

29′ Remis w Baku. Bramkę na 1:1 dla APOEL-u zdobył defensor Nicholas Ioannou.

28′ Young Boys Berno prowadzą już 2:0 z Feyenoordem. Obie bramki padły po rzutach karnych. Pierwszą jedenastkę wykorzystał Roger Assale, drugą zaś Jean Pierre Nsame.

24′ Dwubramkowe prowadzenie Wolfsburga. Piłkę do bramki Gent skierował Joao Victor.

15′ Już dwa gole padły w Saint-Etienne! Gospodarze prowadzili po trafieniu obrońcy Silvy Gabriela. Sześć minut później tam sam zawodnik zaliczył bramkę samobójczą. Saint-Etienne – Oleksandrija 1:1.

14′ 1:0 dla Karabachu Agdam w potyczce z APOEL-em. Azerska drużyna prowadzi po trafieniu byłego pomocnika Jagiellonii Białystok, Daniego Quintany.

13′ Espanyol Barcelona prowadzi w wyjazdowym spotkaniu z Łudogorcem Razgrad. Wynik meczu otworzył napastnik Victor Campuzano.

11′ Pierwsza bramka także w Bratysławie. Slovan prowadzi z Wolverhampton po golu Andraża Sporara.

3′ VfL Wolfsburg bardzo szybko wychodzi na prowadzenie w meczu z KAA Gent. Już w trzeciej minucie bramkę dla gości z Niemiec zdobył holenderski napastnik Wout Weghorst.

18:55 Na 13 stadionach rozlega się pierwszy gwizdek. Czas na trzecią kolejkę fazy grupowej Ligi Europy!