April 22, 2024, Milan, Italia: Inter’s Marcus Thuram   celebrates after scoring 2-0 during the Serie A soccer  match between Milan and Inter  at  San Siro stadium   , north Italy - Monday  22 , April , 2024. Sport - Soccer . (Photo by Spada/LaPresse) (Credit Image: © Spada/LaPresse via ZUMA Press)
LIGA WLOSKA PILKA NOZNA SEZON 2023/2024
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Serie A

Falstart mistrza Włoch! Dublet Thurama nie uchronił Interu przed stratą punktów!

Takiego rozstrzygnięcia raczej nikt się nie spodziewał. Inter Mediolan był mocnym faworytem do wygranej w pierwszej kolejce ligowej, jednak Genoa pokazała swój charakter i zdołała zremisować z panującym mistrzem.

Inter Mediolan remisuje swój pierwszy mecz w kierunku obrony tytułu mistrza Włoch. To nie był udany mecz Mediolańczyków i gościom zabrakło jakości, aby zdobyć trzy punkty.

W 20. minucie Genoa objęła nieoczekiwanie prowadzenie za sprawą gola autorstwa Alessandro Vogliacco. Inter Mediolan odpowiedział dziesięć minut później po bramce Marcusa Thurama, jednak do przerwy zespół z Mediolanu był bardzo nieskuteczny. Mistrz Włoch potrafił wyrobić odpowiednią przewagę na boisku, jednak kompletnie nie miał sposobu by zwieńczyć ofensywne akcje bramką.

8

– tyle celnych uderzeń odnotował Inter w pierwszej połowie. Tylko po jednym z nich piłka znalazła drogę do siatki

Po przerwie z Interu kompletnie zeszło powietrze i mecz wyjałowiał. Po mało ciekawym widowisku, dopiero w 85. minucie Marcus Thuram wykorzystał dogranie Frattesiego i swoim drugim trafieniem dał prowadzenie Interowi.

Na Stadio Luigi Ferraris mocno pachniało wygraną mistrza, ale nieoczekiwanie w 96. minucie dobrze ustawiony w polu karnym był Junior Messias i 33-letni Brazylijczyk doprowadził do remisu, dając tym samym sensacyjny punkt Genoi w tym meczu. Co ciekawe, napastnik trzy minuty wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego.