Ligi w Europie Świat

Euro 2012: Równy krok Bośnii i Francji

Nadal nie wiemy kto awansuje do Euro 2012 z grupy D. Walczący o przepustki na polskie i ukraińskie boiska, zawodnicy Bośnii i Hercegowiny oraz Francji solidarnie wygrali swoje mecze. Kwestia awansu rozstrzygnie się wiec w następnej rundzie spotkań.
Bośniacy bez większych problemów rozgromili  na własnym boisku Luksemburg aż 5:0. Ostre strzelanie na stadionie w Zenicy rozpoczął już w 12. minucie Edin Dżeko. Nie minęło kilka chwil, a piłka raz jeszcze zatrzepotała w siatce bramki Luksemburczyków. Tym razem na listę strzelców wpisał się Zvjezdan Misimović. Ten sam zawodnik w 22. minucie podwyższył na 3:0 i było już pewne, że Bośnia w tym meczu nie odda już zwycięstwa. Kolejne dwa gola dla gospodarzy to trafienia autorstwa Miralema Pjanića i Harisa Medunjanina.

Swoje spotkanie pewnie wygrała także Francja. „Trójkolorowi” zrobili to co do nich należało i gładko ograli Albańczyków 3:0. Bramki dla podopiecznych Laurenta Blanca strzelali Florent Malouda, Loic Remy i Anthony Réveillère.

W niemającym żadnego znaczenie dla układu tabeli spotkaniu pomiędzy Rumunią i Białorusią padł remis 2:2.

Bośnia ma po tej kolejce na swoim koncie 19 punktów i traci jedno oczko do Francuzów. O tym kto awansują bezpośrednio do Euro 2012, a kto zagra w barażach zadecyduje wtorkowe spotkanie z Paryżu pomiędzy oboma zainteresowanymi.