Ligi w Europie Świat

Euro 2012: Rosjanie pogrążyli Słowaków

Bardzo ciekawie zapowiada się końcówka eliminacji w grupie B. W walce o finały Mistrzostw Europy wciąż liczą się trzy zespoły. Oprócz rewelacyjnej Armenii o bilety na Euro 2012 walczą Rosjanie i Irlandczycy. Na polskich i ukraińskich nie zobaczymy natomiast Słowaków.
W spotkaniu na szczycie w tej grupie, Rosja pokonała w Bratysławie Słowację 1:0. Gola na wagę trzech punktów i postawienia wielkiego kroku na drodze do awansu w 71. minucie strzelił Ałan Dżagojew. Rosja po tym zwycięstwie ma na swoim koncie 20 punktów i o trzy wyprzedza Armenię.

Walcząca o awans Irlandia gra obecnie z Andorą. Po pierwszej połowie podopieczni Giovanniego Trapattoniego prowadzą 2:0. Jeśli dowiozą oni to zwycięstwo do końca to będą mieć w swoim dorobki 18 punktów i w perspektywie spotkanie z Armenia na własnym stadionie. Rosja zaś we wtorek zmierzy się w Moskwie z Andorą.