Ligi w Europie Świat

Euro 2012: Przerwany sen Bośniaków

O krok od sprawienia gigantycznej niespodzianki byli we wtorkowy wieczór reprezentanci Bośni i Harcegowiny. Piłkarze Safeta Susicia o mały włos nie ograli na Stade de France Trójkolorowych.

Zobacz pozostałe wyniki i tabelę Grupy D – KLIKNIJ!

Aż do 78. minuty trwał piękny, bośniacki sen. Edin Dżeko w końcówce pierwszej połowy zrobił to, co do niego należało, a na francuskiej, narodowej świątyni piłkarskiej zapanowała grobowa cisza. Skazywani na pożarcie goście z Bałkanów prowadzili 1:0, co powodowało zepchnięcie Francuzów na miejsce barażowe.

Gdy wszyscy myśleli, że podopieczni Susicia dowiozą genialny wynik do końca meczu, z rzutu karnego wyrównał Samir Nasri. Wymęczony, bo wymęczony, ale zwycięski remis daje więc Francuzom bezpośredni awans do Euro 2012. A Bośniacy? Ci, tak jak miało to miejsce w przypadku eliminacji do MŚ w RPA, zmuszeni są wziąć udział w meczach barażowych. I kto wie, czy los znów nie przydzieli im Portugalczyków, którzy we wtorek polegli w Danii.

W drugim, wtorkowym meczu grupy D Rumunia zremisowała w Albanii 1:1.