Ligi w Europie Świat

Euro 2012: Austria rozbiła Azerbejdżan

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy A eliminacji do Euro 2012, Azerbejdżan przegrała na własnym boisku z Austrią 1:3. Dzięki kompletowi punktów gospodarze poprzednich Mistrzostw Europy zachowali jeszcze szansę na zajęcie drugiego miejsce w swojej grupie. Są one jednak czysto matematyczne.
Mimo rozgrywania zawodów na ciężkim terenie, Austriacy nie mieli większych problemów z pokonaniem gospodarzy. Ich zwycięstwo znacznie ułatwiło wyrzucenie z boiska Saszy Yunisoğlu już w 27. minucie. Kilka chwil po tym zdarzeniu gola dla Austrii zdobył Andreas Ivanschitz. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania była popisem już tylko jednego aktora, mianowicie Marca Janko. Kapitan Austriaków dołożył dwa kolejne trafienia i ich pewne zwycięstwo stało się faktem. Na kwadrans przed końcem honorowego gola dla gospodarzy strzelił Vüqar Nadirov, a w doliczonym czasie gry czwartą bramkę dla podopiecznych Willibalda Ruttensteinera zdobył Zlatko Junuzović.