September 18, 2024, Sevilla, Spain: Giovani Lo Celso (Real Betis Balompie) celebrates with teammates after scoring a goal during the LaLiga EASPORTS game between Real Betis Balompie and Getafe CF at Estadio Benito Villamarin. Final score; Real Betis 2:1 Getafe. (Credit Image: © Maciej Rogowski/SOPA Images via ZUMA Press Wire)
LIGA HISZPANSKA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie La Liga

Emocje na koniec kolejki LaLiga! Piękny gol, cofnięta czerwona kartka i bramka w ostatnim momencie

Mallorca wygrała z Realem Betis 2:1. Decydująca bramka padła w 4. minucie doliczonego czasu gry.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego ciosu wyprowadzonego przez Betis. Giovanni Lo Celso przyjął podanie w środkowej części boiska od Sergiego Altimira, po czym przeprowadził indywidualną akcję zakończoną strzałem z 18. metra w okienko bramki gości. Podopieczni Jagobe Arrasate nie czekali długo z odpowiedzią i już w 8. minucie strzelili gola dającego wyrównanie. Długie podanie zagrał Johan Mojica, na skrzydło zgrał Cyle Larin, a tam z obrębu szesnastki trafił Daniel Rodriguez. Betis mógł ponownie wyjść na prowadzenie w 17. minucie, ale Dominik Greif obronił strzał Vitora Roque. Pod drugą bramką w 33. minucie Samu Costa został zatrzymany przez Rui Silvę. Po 2 minutach doszło do eskalacji napięcia z powodu decyzji sędziego. Arbiter Victor Garcia Verdura pokazał czerwoną kartkę Lo Celso. Po analizie VAR decyzja została zmieniona na żółtą kartkę dla strzelca pierwszej bramki. Przed przerwą padł jeszcze nieuznany gol dla Mallorci, którego strzelił Sergi Darder. Do szatni zespoły schodziły remisując.

Drugą połowę od serii intensywnych ataków rozpoczęli gospodarze. W 48. minucie po zejściu do środka w kierunku dalszego słupka uderzył Abde Ezzalzouli. Piłka odbiła się najpierw od dalszego, a później od drugiego słupka i wróciła na pole gry. Po 3 minutach Greifa kolejny raz powstrzymał Roque. Z czasem napór Betisu zelżał, a pod jego pole karne udało się podejść Mallorce. W dobrej sytuacji po dośrodkowaniu znalazł się Robert Navarro, ale oddał uderzenie łatwe dla Silvy. Gospodarze próbowali jeszcze podkręcić tempo, ale nie uzyskali już wyraźnej przewagi. W 72. minucie bramkarz gospodarzy zatrzymał Rodrigueza. Po 12 minutach ponownie z dystansu spróbował Lo Celso, ale tym razem nie sprawił problemów Greifowi. W 90. minucie słowacki bramkarz interweniował jeszcze po strzale Aitora Ruibala. Decydujący moment nastąpił w 94. minucie. Po przedłużonym dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocny strzał oddał Valery i piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Betis nie był już w stanie odpowiedzieć i piłkarze Mallorci wywieźli z Sevilli 3 punkty.

MVP spotkania został wybrany Lo Celso.

Mallorca awansowała na 5. miejsce w tabeli. Betis zajmuje obecnie 11. lokatę. Na szczycie pozostaje FC Barcelona z 4 punktami przewagi nad Realem Madryt. (AC)