Emocje na inaugurację kolejki pierwszej ligi.

Dwa, bardzo ciekawe mecze na otwarcie 28. kolejki Fortuna 1.liga. Polonia Warszawa po bardzo dużych emocjach zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec, natomiast Star Rzeszów zremisowała u siebie z Podbeskidziem B-B.

(fot. Kamil Sulej)

Polonia Warszawa zremisowała w pierwszym meczu 28. kolejki Fortuna 1.liga z Zagłębiem Sosnowiec. Sosnowiczanie świetnie weszli w mecz, po pół godzinie gry prowadzili 2:0 po dublecie Kamila Bilińskiego. Przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Nikodema Zawistowski

W 58. kolejce Biliński znów trafił do siatki i tym samym skompletował hat-tricka i Zagłębie prowadziło 3:1. Polonia w ostatniej fazie się jednak przebudziła i do siatki trafiali Bajdur i Grudniewski

Bohaterem meczu mógł zostać Marcel Ziemann, gracz Zagłębia w 96. minucie gry trafił do siatki, jednak prowadzący spotkania po długiej analizie wideo weryfikacji anulował bramkę.

Sosnowiczanie są już niezwykle blisko spadku do II ligiu. Polonia wciąż balansuje na krawędzi, choć wciąż utrzymuje pięciopunktowy zapas nad strefą.

***

W drugim, rozegranym równolegle meczu również emocji nie brakowało. Stal Rzeszów zremisowała na własnym terenie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Już po pierwszej połowie Stal prowadziła 2:0 po bramkach Bukowskiego i Oleksego w pierwszym kwadransie meczu. W drugiej połowie wynik równali Mikołajewski i Bida.

Od 85. minuty Stal grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Jesusa Diaza.

Podbeskidzie niezmiennie kotwiczy w strefie spadkowej, mając osiem oczek straty do bezpiecznego miejsca. Stal Rzeszów wciąż jest niepokonana i daje jej to 11. miejsce w klasyfikacji ligowej.