El. LE: Debiutancka porażka Piasta Gliwice

Piast Gliwice nie zaliczy debiutu w europejskich pucharach do udanych. Piłkarze Marcina Brosza w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy przegrali na wyjeździe z Karabachem Agdam 1:2.

Piast przegrał, ale w rewanżu ma szanse na awans

El. LE: Lech zrobił swoje. Piłkarze Rumaka kroczą po awans! – KLIKNIJ!

Mecz zaczął się lepiej dla gliwiczan, którzy w 18. minucie objęli prowadzenie. Z lewej strony przed bramkę dograł Matej Izvolt, a piłkę głową do bramki skierował Marcin Robak. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 39. minucie po uderzeniu Almeidy Richarda futbolówka ugrzęzła w okienku bramki Jakuba Szumskiego. Polski bramkarz, który wskoczył do składu wskutek kontuzji Dariusza Treli, nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

W drugiej połowie Azerowie z każdą minutą zyskiwali coraz większą przewagę, którą udokumentowali osiem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu. Reynaldo Silva wykorzystał bardzo dobre podanie kolegi z zespołu i z najbliższej odległości pokonał Szumskiego.

W rewanżu Piasta czeka walka o odrobienie straty. Druga połowa pierwszego spotkania pokazała, że wcale nie będzie to proste zadanie.

Karabach Agdam – Piast Gliwice 2:1 (1:1)RAPORT MECZOWY
0:1 – Marcin Robak (18′)