Ligi w Europie La Liga

El. Euro 2012: Hiszpania wygrywa, Villa z rekordem (popr.)

W meczu eliminacji do Euro 2012 Hiszpania pokonała Czechy 2:1. Broniący tytułu podopieczni Vicente del Bosque umocnili się na prowadzeniu w tabeli grupy I.

Prowadzenie w meczu rozgrywanym w Grenadzie niespodziewanie objęli Czesi. W 29. minucie Jaroslav Plasil uderzył sprzed pola karnego w długi róg. Mimo rozpaczliwej interwencji Iker Casillas nie zdołał dosięgnąć piłki. Wyrównanie przyszło po dopiero 40 minutach gry, a do siatki lewą nogą trafił David Villa. Napastnik Barcelony wyprzedził tym samym Raula w ilości bramek zdobytych dla „La Rojy”. Po kilku minutach sędzia podyktował rzut karny za faul na Andresie Inieście, a Villa wykorzystał rzut karny. Była to jego 46. bramka w reprezentacji Hiszpanii.