El Clasico w kluczowej fazie sezonu! [zapis realcji]

Ligi w Europie La Liga

Długo wyczekiwane starcie dwóch gigantów już dziś! El Classico, które może zdecydować o losach mistrzostwa w tym sezonie rozpoczyna się o 21:00!

90′
GOOOOL! 3:2 dla Królewskich! Ostatnie minuty to popis Realu! Niezawodny w tym sezonie Bellinghma dobija rywali!  Anglik wykończył drużynową akcję kapitalnym strzałem pod poprzeczkę.

89′
Zółtą kartką ukarany Cubarsi za faul taktyczny na Bellinghamie.

87′
Modric dośrodkowuje w pole karne, gdzie świetnie odnajduje się Militao, ale brazylijczyk nieczysto trafia w piłkę.

86′
Diaz faulowany w okolicach 25. metra.

81′
Zmiana:
Vinicius -> Joselu

77′
Vinicius znalazł się w wyśmienitej sytuacji do zdobycia bramki. Brazylijczyk stanął oko w oko z bramkarzem. Ter Stegen świetnie wytrzymał do końca na linii i intuicyjnie ręką broni uderzenie.

72′
Real! Błyskawiczna odpowiedź Królewskich! Viniciusa kapitalnie dośrodkowuje w pole karne do Vazqueza. Hiszpan wyskoczył zza pleców Cancelo i świetnie nakrywa piłkę nie dając szans Ter Stegenowi.

71′
Ter Stegen popełnia błąd i niewiele brakowało do nieszczęścia! Niemiec przy wybijaniu piłki był zbyt wolny. Bellingham na wślizgu zablokował zagranie, ale piłka leci obok bramki.

70′
Camavinga -> Fran Garcia
Kroos -> Brahim Diaz

68′
GOL! Barcelona wychodzi na prowadzenie! Świetnie prezentuje się w tym meczu Yamal. Lamine delikatnie wrzuca w pole karne i po rykoszecie od Lunina piłka spada pod nogi Fermina, ktory pokonuje bramkarza.

67′
Przyjezdni wyszli z szybkim kontratakiem i za sprawą dwóch podań w sytuacji strzeleckiej znalazł się Torres. Hiszpan oddał niecelny strzał z dogodnej pozycji.

63′
Lewandowski -> Felix
Raphina -> Torres

62′
Fermin oddaje fatalny strzał z dystansu. Próba mu kompletnie nie wyszła.

61′
Lewy dostaje długie podanie za plecy i widząc wysuniętego Luniina próbuje go przelobować oddając niecelny strzał.

60′
Lewandowski wygrywa pojedynek fizyczny z Valverde w środku boiska i sędzia odgwizduje faul.

56′
Spokojniejszy fragment spotkania w którym zawodnicy dłużej utrzymują się przy piłce.

55′
Los Blancos po przejęciu piłki błyskawicznie przenoszą ciężar gry na drugą połowę. Vinicius dostał piłkę w sytuacji sam na sam, ale kąt był dość ostry i uderzenie poleciało wysoko w trybuny.

53′
Cancelo dobrze przerwa akcję Realu w polu karnym.

50′
Bellingham podejmuje decyzję o strzale z dystansu. Anglik posłał bombę na bramkę Barcy. Pewnie łapie Ter Stegen.

46′
Pierwszy strzał po wznowieniu gry. Lamine Yamal oddaje strzał  z dystansu w sam środek bramki.

45′
Wracamy do gry! Xavi przemodelował drugą linię w swojej drużynie.
Christensen -> Fermin
De Jong -> Pedri

45′
Chwilę przed zejściem do szatni kontuzji doznaje De Jong. Holender zderza się z Valverde kiedy ten oddawał strzał. Zawodnik Barcelony na noszach opuszcza boisko.

45′
Rzut wolny z okolic 25. metra dla Blaugrany. Uderzenie Gundogona niecelnie uderza na bramkę.

43′
Modric mógł zdobył gola do szatni. Strzał z linii pola karnego był jednak zbyt lekki i Ter Stegen pewnie łapie.

39′
Vinicius dogrywa ze skrzydła do Rodrygo. Kolega z ataku mija się z piłką o centymetry.

38′
Barca bardzo dobrze wychodzi spod pressingu Realu i z kolejnej okazji mają rzut rożny. Obrona stałych fragmentów gry nie idzie dziś Królewskim najlepiej.

33′
Camavinga nie radzi sobie w tym meczu z Yamalem. Młody zawodnik Blaugrany jest bardzo aktywny i dynamiczny. Francuz nie zdążył za skrzydłowym, czego konsekwencją jest rzut wolny z 18. metrów i żółta kartka.

31′
Yamal wchodząc w pole karne mija Camavinge i pada na murawę próbując naciągnąć sędziego na rzut karny. Arbiter jest niewzruszony i gra jest kontynuowana.

29′
Mamy decyzję. Sędzia wznawia grę nie uznając bramki dla Dumy Katalonii.

27′
Sędzia ma ciężki orzech do zgryzienia. Yamal sprytnym strzałem po rzucie rożnym chciał pokonać Lunina. Bramkarz w ostatniej chwili wybija piłkę z linii. Trwa wideoweryfikacja czy futbolówka przeszła linię całym obwodem.

24′
Lewy dochodzi do strzału po rzucie rożnym. Polak znalazł sobie miejsce na uderzenie głową, ale musi poprawić celność w meczu, bo strzał nad poprzeczką.

21′
Camavinga świetnie rusza skrzydłem mija dryblingiem Yamala i wchodzi w pole karne. W ostatniej chwili piłkę wybija Araujo i mamy rzut rożny.

17′
VINI! Mamy wyrównanie 1:1! Brazylijczyk nie myli się z rzutu karnego i mecz rozpoczyna się od nowa. Ter Stegen wyczuł intencję strzelca, rzucił się w dobrą stronę, ale uderzenie było zbyt silne i przechodzi bramkarzowi po palcach.

15′
Kapitalna akcja indywidualna Vazqueza. Hiszpan wchodzi w pole karne mija dwóch zawodników i zostaje powalony przez Cubarsiego. Ewidentny rzut karny.

12′
Faul Cancelo na 17. metrze. Z rzutu rożnego wrzucił Kroos. najwyżej wyskoczył Vinicius, ale uderzenie było niecelne.

10′
Real dłużej przy piłce pod polem karnym Barcelony. Królewscy wymieniają między sobą piłkę i szukają dziury w obronie.

7′
Świetna składna akcja Realu i Vinicius dochodzi do sytuacji strzeleckiej. Brazylijczyk oddaje jednak złe uderzenie i piłka leci w trybuny.

4′
GOL! Po fatalnym błędzie Viniciusa Barcelona dostała rzut rożny z którego pada bramka. Lunin podjął złą decyzję o wyjściu z bramki i Christensen z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.

3′
Pierwsza próba strzału w wykonaniu Barcelony. Christensen oddał uderzenie z dystansu, ale piłka leci wysoko nad poprzeczką.

2′
Lunin źle wybija piłkę, ta spada pod nogi Raphini, ale na szczęście dla bramkarza, brazylijczyk nie był w stanie wykorzystać jego błędu.

21:00
Rozpoczynamy widowisko!

20:45
Sędzią dzisiejszego starcia jest Cesar Soto Grado.

20:30 Składy wyjściowe obydwu ekip:

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na relacji live z hiszpańskiego klasyku! Real Madryt zmierzający po mistrzostwo zmierzy się dziś z depczącą mu po piętach Barceloną. Różnica punktów nie jest jeszcze stosunkowo duża, ale komplet oczek dzisiejszego wieczoru może okazać się kluczowy.