Eintracht rozbity na swoim stadionie

Niespodzianka we Frankfurcie. W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy Eintracht przegrał aż 0:3 z FC Basel.

Tak wysoka porażka Eintrachtu w zasadzie przekreśla szanse niemieckiej drużyny na ćwierćfinał Ligi Europy (foto: Imago Sport/HMB-Media)

Pomimo szalejącej w Europie pandemii koronawirusa, udało się rozegrać – w zdecydowanej większości przy pustych trybunach – sześć z ośmiu zaplanowanych na czwartek spotkań 1/8 finału Ligi Europy. Jednym z nich był mecz we Frankfurcie.

Na tle FC Basel gospodarze spisali się katastrofalnie. Pierwszy cios zadał Eintrachtowi Samuele Campo – szwajcarski pomocnik w 27. minucie gry pięknym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył wynik meczu.

Podczas drugiej połowy goście z Bazylei spisali się jeszcze lepiej. W 73. minucie Campo świetnie podał, a wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Kevin Bua spokojnie przerzucił piłkę nad bramkarzem w sytuacji „sam na sam”.

Wygraną FC Basel przypieczętował Fabian Frei. Pięć minut przed końcem strzałem z pola karnego pomocnik posłał piłkę do siatki. Asystę zaliczył Bua.

Zwycięstwo 3:0 na wyjeździe w zasadzie przesądza o awansie FC Basel do ćwierćfinału Ligi Europy. O ile rozgrywki w ogóle będą kontynuowane.

W innym czwartkowym spotkaniu Basaksehir okazał się minimalnie lepszy niż FC Kopenhaga. Gola na wagę wygranej 1:0 tureckiego zespołu strzelił z rzutu karnego Bośniak Edin Visca.

Rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Europy zaplanowano na 19 marca.