Dwójka i dwusetka Mohameda Salaha

Liverpool pokonał Wolverhampton i pozostał niepokonany w bieżącym sezonie. Znakomity występ zanotował Mohamed Salah.

Salah zanotował dwie asysty. (fot. Forum)

Przedmeczową dyskusję zdominowało niezadowolenie Juergena Kloppa, spowodowane porą spotkania. W kolejkach następujących po przerwach reprezentacyjnych jego drużyna gra w soboty o 12:30 (czasu angielskiego) częściej niż jakikolwiek inny zespół Premier League. Znacznie ogranicza to czas na przygotowania i odbija się na postawie oraz wynikach The Reds.

Dziś częściowo nie było inaczej. Goście kiepsko weszli w mecz – powolni, spóźnieni, mało agresywni. Już w 7. minucie stracili gola, nie potrafiąc zatrzymać szalejącego na lewej flance Pedro Neto, który dograł do Hee-Chan Hwanga. Do przerwy nie zdołali odpowiedzieć.

Przebudzili się dopiero w drugiej połowie. Zepchnęli przeciwnika do defensywy i zdobyli trzy bramki. Najpierw trafił Cody Gakpo, potem Andy Robertson, a następnie samobója wbił Hugo Bueno. Dwie asysty zanotował Salah. W efekcie Egipcjanin dobił do 200 bezpośrednich udziałów w akcjach bramkowych Liverpoolu na poziomie Premier League.

Niepokonanych w bieżącym sezonie The Reds nie zatrzymało ani Wolverhampton, ani pora rozgrywania spotkania. Przynajmniej na kilka godzin podopieczni Kloppa rozsiedli się w fotelu lidera tabeli.