August 26, 2024, Verona: Juventus' DuÅ¡an Vlahovi? jubilates after scoring the goal 0-1 during the Italian Serie A soccer match Hellas Verona vs Juventus FC at Bentegodi stadium in Verona, Italy, 26 August 2024..ANSA/EMANUELE PENNACCHIO (Credit Image: © ANSA via ZUMA Press)
LIGA WLOSKA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Dublet Vlahovicia, Juventus liderem! Występ Dawidowicza, Milik nie zagrał

Juventus wygrał na wyjeździe aż 3:0 z Hellasem Verona i został liderem Serie A. W zespole gospodarzy wystąpił Paweł Dawidowicz, z kolei Arkadiusza Milika zabrakło w kadrze Starej Damy.

Maciej Ziółkowski

Zespół Thiago Motty dobrze zaczął trwający sezon. Na inaugurację pewnie pokonał Como (3:0), a na zakończenie 2. kolejki ligi włoskiej też wygrał 3:0, tym razem z Hellasem Verona, w barwach którego od 1. do ostatniej minuty wystąpił reprezentant Polski, Paweł Dawidowicz.

Stara Dama radziła sobie bez Wojciecha Szczęsnego, który w połowie sierpnia oficjalnie ją opuścił, gdyż jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Poza kadrą meczową Juventusu – tak, jak tydzień temu – znalazł się Arkadiusz Milik, który wraca do optymalnej dyspozycji po kontuzji odniesionej przed EURO 2024.

W poniedziałek kluczowym zawodnikiem drużyny z Turynu okazał się Dusan Vlahović. Serbski napastnik strzelił gola na 1:0, mimo że miał bardzo mało miejsca w polu karnym (był naciskany przez trzech rywali), a w 53. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, ustalając wynik na 3:0 dla Juve. W tzw. międzyczasie do siatki trafił Nicolo Savona, który pięknie główkował po dośrodkowaniu na dalszy słupek.