Michał Helik i jego Barnsley podzieliło los Krystiana Bielika i jego Derby County. Po porażce z Huddersfield Town The Tykes stracili szansę na utrzymanie w Championship.
Przyszłość Helika nie jest znana.
Barnsley jest zdecydowanie najsłabszą drużyną tego sezonu na zapleczu Premier League. Wygrało tylko sześć spotkań i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W piątkowy wieczór przegrało z Huddersfield 1:2, co oznacza, że kolejne rozgrywki spędzi w League One, na trzecim od góry poziomie angielskiej piramidy piłkarskiej.
Barnsley zanotowało ogromny regres. W zeszłym sezonie było dwa kroki od awansu do angielskiej ekstraklasy. W półfinale play-offów uległo Swansea City.
W trwającym sezonie klubowym Helik wystąpił w 40 meczach. Po raz ostatni pojawił się na murawie 19 marca. W trakcie poprzedniego zgrupowania reprezentacji Polski doznał urazu, który wykluczył go z gry do końca kampanii.
Na razie nie wiadomo, czy Michał Helik zostanie w Barnsley na kolejny sezon. Jego kontrakt obowiązuje do 2023 roku.
Media: Klaruje się przyszłość Lewandowskiego. Wtedy ma podpisać kontrakt
Robert Lewandowski niedawno wybrał się do Chicago, aby porozmawiać o ewentualnym transferze do tamtejszego klubu. Jak informuje „Kanał Sportowy”, wiele wskazuje na to, że Amerykanom udało się dopiąć swego.