Derby Skandynawii dla Duńczyków

Ligi w Europie Świat

W skandynawskiej potyczce Dania pokonała Szwecję 2:0. Gole dla zwycięzców zdobyli Nicklas Bendtner oraz Michael Krohn-Dehli.
– Wciąż widzę potencjał w zawodnikach, których mamy. Kiedy piłkarze proszą o pozostanie na zajmowanym stanowisku, to trzeba się nad tym zastanowić – mówił trener Duńczyków Morten Olsen po przedłużeniu kontraktu z krajową federacją. Nowa umowa kończy się w połowie 2014 roku. Olsen podjął taką decyzję tuż po wywalczeniu awansu do finałów Euro 2012.

Bardzo się z tego ucieszył kapitan drużyny bramkarz Thomas Sorensen. – To wspaniała informacja dla kadry narodowej i całego duńskiego futbolu. Myślę, że zmiana trenera teraz mogłaby źle wpłynąć na zespół – mówił golkiper Stoke City. Sorensen mógł mieć rację, bo pod wodzą siwego selekcjonera kadra gra już jedenasty rok.

Wróćmy jednak do spotkania. W 35. minucie bramkę zdobył Bendtner, który przyćmił w tym spotkaniu samego Zlatana Ibrahimovicia. Oba zespoły nie forsowały tempa i po objęciu prowadzenia Duńczycy kontrolowali przebieg gry. Na dziesięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Michael Krohn-Dehli, gracz stołecznego Brondby IF.

Dania – Szwecja 2:0 (1:0)
1:0 – Bendtner (35′)
2:0 – Krohn-Dehli (80′)

Dania: Sorensen – Jacobsen, Agger, W. K. Jorgensen, Bjelland (62. Okore) – S. Poulsen, Zimling, Krohn-Dehli, Eriksen (57. Schone) – Bendtner (70. L. M. Jorgensen), Rommedahl (46. Wass)
Trener: M. Olsen

Szwecja: Wiland – Mellberg, Safari, Lustig (63. Granqvist), J. Olsson – A. Svensson, Kallstrom (46. Elm), S. Larsson, Bajrami (46. Wilhelmsson), Ibrahimovic (64. Gerndt), Elmander (57. Toivonen)
Trener: E. Hamren

Żółte kartki: Bendtner