Derby północnego Londynu [zapis relacji]

O godzinie 15:00 rozpocznie się najważniejszy mecz w sezonie dla kibiców Arsenalu i Tottenhamu. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w derbach północnego Londynu. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!

Koniec! Derby północnego Londynu na remis. Na listę strzelców wpisali się Bukayo Saka, Heung-Min Son (dwa trafienia) oraz Cristian Romero (gol samobójczy).

90+10′ Richarlison uderzył na bramkę Arsenalu, będzie tylko rzut rożny.

90+9′ Romero faulował Nketiaha.

90+7′ Emile Smith Rowe zmienia Bukayo Sakę.

90+6′ Strzał Richarlisona, ale piłka złapana przez Rayę.

90+4′ Bissouma zablokował w polu karnym Havertza i uniemożliwił mu podjęcie jakiegoś działania w ofensywie.

90+2′ Seria rzutów rożnych dla Arsenalu. Trzy pod rząd.

90+2′ Niezły strzał Saki z dystansu, ale dobrze interweniował Vicario.

90′ Aż 10 minut doliczone do podstawowego czasu gry.

89′ W starciu bezpośrednim ucierpiał Saka.

88′ Zablokowane podanie w polu karnym Nelsona przez Porro.

87′ Uderzał Havertz. Strzał Niemca jednak mocno niecelny.

85′ Niezły rożny Arsenalu, ale ostatecznie Kanonierzy nie znaleźli drogi do siatki.

83′ Szarpana gra. Każda z drużyn chce futbolówkę.

78′ Dwie roszady w ekipie Spurs. Z boiska zeszli James Maddison i Heung-Min Son. Za nich Pierre-Emile Hojbjerg oraz Richarlison.

77′ Reiss Nelson zmienia Gabriela Jesusa.

76′ Faul Sarra. Piłka dla Arsenalu.

75′ Żołta kartka dla Romero.

74′ Podanie Porro do Sona zablokowane przez defensywę gospodarzy.

72′ Nieudane podanie do Nketiaha.

69′ Son uderzył w boczną siatkę. Wcześniej świetnym podaniem obsłużył go Kulusevski.

67′ Żółta kartka dla Nketiaha.

67′ Piłkę dośrodkowaną przez Solomona łapie Raya.

64′ Bardzo niecelny strzał Maddisona.

63′ Manor Solomon zmienia Brennana Johnsona.

57′ Żółta kartka dla Havertza.

55′ GOL! Błyskawiczna odpowiedź Spurs. Bramkę na 2:2 zdobywa Son. Koreańczyk ponownie zamienił podanie Maddisona na trafienie.

53′ Bukayo Saka trafia na 2:1! Anglik uderzył w środek bramki, Vicario nie wyczuł jego intencji.

53′ Wygląda na to, że Romero zostanie na boisku.

52′ Rzut karny dla Arsenalu!

50′ VAR! Cristian Romero zagrał ręką we własnym polu karnym. Argentyńczyk zagrożony czerwoną kartką.

46′ Dwie zmiany w szeregach Arsenalu. Boisko opuścili Declan Rice i Fabio Vieira. W ich miejsce Jorginho oraz Kai Havertz.

46′ Wracamy do gry.

Koniec pierwszej połowy. Na razie remis 1:1 po samobójczej bramce Cristiana Romero oraz golu Heung-Min Sona.

45+4′ Zbyt mocny strzał Rice’a. Piłka poszybowała wysoko nad bramką Spurs.

45+1′ Po żółtej kartce dla Pape Matara Sarra i Yvesa Bissoumy.

45′ Cztery minuty doliczone.

45′ Podanie Porro przechwycone przez gospodarzy.

42′ GOL! Son pakuje piłkę do bramki Kanonierów i doprowadza do wyrównania. Koreańczyk wykorzystał podanie Maddisona.

42′ Znów uderzał Johnson, znów świetna interwencja Rayi.

41′ Nienajlepsze zachowanie Nketiaha. Napastnik Arsenalu nie jest dziś zbyt pewnym punktem zespołu.

40′ Johnson centrował w pole karne, piłkę złapał Raya.

38′ Co za interwencja Davida Rayi! Hiszpan wyciągnął piłki z linii bramkowej po strzale Johnsona.

37′ Uderzenie Odegaarda bez trudu łapie Vicario.

34′ Saliba powstrzymuje dobrze zapowiadającą się akcję Spurs.

32′ Poważny błąd Maddisona, który mógł na gola zamienić Gabriel Jesus. Fatalne pudło Brazylijczyka.

30′ Vieira dośrodkował w pole karne, Jesus czekał na piłkę, ale ubiegł go Micky van de Ven.

28′ Problemy zdrowotne Fabio Vieiry.

26′ GOL! Arsenal wyprowadził kontrę, Bukayo Saka otrzymał piłkę w bocznym sektorze boiska, zszedł z nią do środka, a następnie uderzył na bramkę. Jego strzał chciał zablokować Cristian Romero, lecz interweniował na tyle pechowo, że skierował piłkę do własnej siatki.

24′ Vieira faulowany.

22′ Saliba niecelnie do Saki.

21′ Udogie odebrał piłkę i zagrał do Sona, lecz Koreańczyk był na spalonym.

19′ Piłka po uderzeniu Sarra poszybowała ponad bramką. Wcześniej Porro szukał podaniem w polu karnym Sona.

16′ Nketiah mógł wykorzystać błąd Udogiego, ale Vicario kapitalnie interweniował!

15′ Destiny Udogie oraz Martin Odegaard z żółtymi kartkami.

13′ Groźne dośrodkowanie Saki, był strzał, ale Tottenham zdołał się obronić.

13′ Goście starają się zbudować jakąś akcję, ale trudno im przedrzeć się przez zasieki Arsenalu. Kanonierzy bardzo dobrze zakładają pressing, doskakują natychmiast do graczy Spurs.

11′ Kulusevski sfaulował Vieirę.

10′ Starcie Yvesa Bissoumy z Gabrielem Jesusem.

9′ Dośrodkowanie Odegaarda, ale nic groźnego z niego nie wyniknęło. Od bramki wznowią goście.

8′ Bukayo Saka faulowany przez Udogiego. Rzut wolny blisko pola karnego Spurs.

7′ Faulowany Gabriel Jesus przez Romero. Wolny na połowie Arsenalu.

6′ Brennan Johnson chciał się rozpędzić na skrzydle, ale wyszedł z piłką poza pole gry.

5′ Na razie rozgrywa Tottenham.

3′ James Maddison z rzutu rożnego. Uderzał z dystansu Yves Bissouma, piłkę przy bramce trącił Son i futbolówka znalazła się w siatce. Sędzia wskazał jednak na pozycję spaloną Koreańczyka.

3′ Strzelał Brennan Johnson. Uderzenie zablokowane. Będzie korner.

2′ Ryzykowna gra gości. The Gunners blisko przerwania ich podań.

2′ Spurs rozgrywają blisko własnego pola karnego, Arsenal stosuje wysoki pressing.

1′ Tottenham szybko stracił posiadanie piłki.

15:00
Zaczynamy!

14:55
Do tej pory oba zespoły mierzyły się 162 razy. Arsenal wygrał 69 spotkań, Tottenham okazał się lepszy w 49 meczach, a 44 razy padł remis.