Derby na korzyść Manchesteru City

Dwa kapitalne gole dwóch wychowanków swoich klubów były wisienką na torcie kapitalnego spotkania. Gole Fodena i Haalanda dają komplet punktów.

Żelazna defensywa United postawiła twarde warunki, ale finalnie ekipa Ten Haga przegrała 1:3.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie i szybko potrafili sobie stworzyć sytuacje strzeleckie, lecz żadna z nich nie zamieniła się na bramkę. Goście z kolei za sprawą cudownego gola z dystansu Marcusa Rashforda objęli prowadzenie już w 8. minucie meczu.

Obywatele dominowali w tym spotkaniu i stwarzali sobie kolejne dogodne sytuacje do zdobycia gola. Zawodziła jednak skuteczność i warto zauważyć też, że w bramce świetnie spisywał się dziś Onana.

Przełamanie nastąpiło w drugiej połowie meczu, kiedy indywidualny rajd Fodena zakończył się pięknym golem z dystansu.

Kilka minut przed końcem swoją ekipę uratował po raz kolejny Phil Foden i po akcji dwójkowej z Alvarezem pokonał Onane. W doliczonym czasie gry błąd Amrabata wykorzystał Haaland i dobił rywali.