Opole 28.07.2024
MECZ 2. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: ODRA OPOLE - POGON SIEDLCE
Kondrad Nowak , Jiri Piroch , Piotr Zemlo , Adrian Purzycki , radosc po strzelonej bramce

Deklasacja w Opolu. Odra rozjechała beniaminka

Odra Opole po zeszłotygodniowej porażce z Ruchem Chorzów odkupiła swoje winy w starciu z Pogonią Siedlce. Beniaminek wyjechał z Opola z bagażem czterech goli.

Paweł Gołaszewski

W pierwszej kolejce zarówno Odra jak i Pogoń przegrały swoje spotkania. Opolanie musieli uznać wyższość Ruchu, natomiast siedlczanie polegli przed własną publicznością z Chrobrym Głogów.

Obie ekipy mają zgoła odmienne cele na ten sezon. Odra chce się zakręcić w górnej połowie tabeli i realnie myśli o barażach, natomiast Pogoń jest głównym kandydatem do spadku. Dzisiejszy mecz to tylko potwierdził.

Już w 3. minucie Odra objęła prowadzenie. Jakub Bartosz wstrzelił piłkę z prawej strony, futbolówka trafiła do Dawida Wolnego, który z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

Pogoń szybko się otrząsnęła, próbowała odpowiedzieć golem wyrównującym, ale nie była w stanie wykreować dobrej sytuacji, czy to z gry, czy to ze stałego fragmentu. To pobudzenie trwało jednak tylko kilka minut i opolanie przejmowali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Efekt? W 20. minucie było już 2:0 po trafieniu Adriana Łyszczarza, który na trzy raty pokonał bramkarza rywali – najpierw jego uderzenie obronił Mateusz Pruchniewski, później pomocnik Odry został zablokowany, a ostatnie próba wylądowała w siatce.

Siedlczanie po stracie drugiego gola byli w stanie dwukrotnie zagrozić bramce gospodarzy. Raz jednak minimalnie spóźniony był Zinkewycz, a raz minimalnie pomylił się Hrnciar.

Po przerwie Odra dorzuciła dwa trafienia. W 53. minucie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Wolny, który wykorzystał dośrodkowanie Łyszczarza.

Przewaga Odry cały czas rosła, a przyjezdnych dwukrotnie uratowała poprzeczka. Gospodarze jednak byli w stanie strzelić jeszcze jednego gola. Przepięknym uderzeniem popisał się Łyszczarz, a piłka zanim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od spojenia.

Pogoń odpowiedziała w samej końcówce. Piotr Żemło sfaulował w polu karnym Jakuba Lutostańskiego, do jedenastki podszedł Cezary Demianiuk i ustalił wynik spotkania na 4:1.

Siedlczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Betclic 1. Ligi, a za tydzień zagrają na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Odra natomiast zmierzy się w delegacji z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.