Emanuele Valeri (Parma Calcio) and Pontus Almqvist (Parma Calcio) celebrate after winning during the Serie A match between Parma and AC Milan at Ennio Tardini on August 24, 2024 in Parma, Italy.   (Photo by Matteo Ciambelli/DeFodi Images)

POLAND ONLY !!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Czerwone kartki, dwa gole w czasie doliczonym, remis Lecce z Parmą

Do 3. minuty czasu doliczonego Lecce prowadziło u siebie 2:0 z Parmą w 5. kolejce Serie A, ale goście zdołali doprowadzić do wyrównania w końcówce.

Miejscowi objęli prowadzenie w 32. minucie, po bramce Patricka Dorgu, który zrobił świetny ruch za linię obrony i wykorzystał kapitalne podanie prostopadłe. Po godzinie gry Lecce podwyższyło wynik. Nikola Krstović skutecznie uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, po rykoszecie.

Gdy wydawało się, że Lecce zmierza po drugie zwycięstwo w lidze włoskiej, to Parma zdołała strzelić dwa gole między 3. a 5. minutą czasu doliczonego. Goście złapali kontakt po bramce Pontusa Almqvista (były piłkarz Pogoni Szczecin), a następnie wywalczyli punkt po trafieniu Antoine’a Hainauta.

Obie drużyny kończyły sobotnie spotkanie w dziesiątkę, po czerwonych kartkach dla Frederica Guilberta (Lecce; od 47. min) i Matteo Cancellieri’ego (Parma; od 58. min).

Parma i Lecce mają obecnie po 5 punktów w Serie A, zajmują odpowiednio 11. oraz 13. miejsce w tabeli. (MZ)