Czas na derby Madrytu! [Zapis relacji]

Ligi w Europie La Liga

Piłkarski weekend kończymy hitowym starciem hiszpańskich gigantów. Zapraszamy na relację na żywo z derbów Madrytu.

90+7 KONIEC! Atletico Madryt zdołało utrzymać wynik i wygrywa w derbach z Realem 3:1. Bramki zdobywali trafiali Alvaro Morata (2x), Antoine Griezmann oraz Toni Kroos. Los Colchoneros dopisują sobie trzy punkty w ligowej tabeli.

90+6 Iskrzy na stadionie Atletico. Zaczynają się dyskusje i przepychanki między piłkarzami.

90+5 Żółtą kartką za agresywny faul ukarany Jude Bellingham.

90+4 Zerwać się próbowało jeszcze Atletico. W ataku Los Colchoneros zabrakło dokładności.

90+3′ Na połowie Realu Madryt piłkę otrzymał Depay. Strzał Holendra zza pola karnego niecelny.

90+2′ Real wciąż szuka sposobu na pokonanie defensywy rywala. Nadal bezskutecznie.

90′ Aż sześć minut do czasu gry dolicza arbiter.

89′ Cała drużyna Simeone na własnej połowie skutecznie przeszkadza Realowi w rozgrywaniu akcji.

88′ Real się nie poddaje i wciąż stara się odrobić straty.

86′ Koniec meczu dla Gimeneza. Na murawie zastąpi go Correa. Javi Galan zmienia natomiast Samuela Lino.

85′ Faul wywalczył Witsel. Odetchnąć mogą chwilę gospodarze.

83′ Coraz bardziej naciskają Królewscy. Nie są jednak w stanie sforsować świetnie ustawionej defensywy Atletico.

82′ Swój występ z dwoma bramkami kończy Alvaro Morata. Minuty dostaje dzisiaj Memphis Depay.

81′ Bellingham wywalczył rzut rożny dla gości. Nic z niego jednak nie wyszło.

79′ Sforsować obronę Realu próbował Samuel Lino. Błyskawicznie dopadli do niego defensorzy Królewskich i odebrali piłkę.

78′ Brahim Diaz dobrze wpada w pole karne. Jego strzał nie mógł zbytnio zagrozić bramce Oblaka, jednak golkiper wybija piłkę na rzut rożny.

77′ Mendy twardo w pojedynku z Griezmannem. Sędzia uważa jednak, że czysto obrońca Realu zatrzymał swojego rodaka.

75′ Mendy próbował zaskoczyć Oblaka. Futbolówka jednak wysoko nad poprzeczką.

73′ Leżą na murawie Witsel oraz Rodrygo. Brazylijczyk poślizgnął się na piłce i wpadł w nogi Belga.

72′ Nerwowo Azpilicueta wybija piłkę poza linię końcową. Real zacznie z rożnego.

70′ Zmiana w szeregach Królewskich. Brahim Diaz wchodzi w miejsce Toniego Kroosa.

70′ Real kolejny raz strzela z dystansu. Uderzenie Rudigera okazało się również niecelne.

68′ Wysoki pressing stosują podopieczni Simeone.

67′ Żółtą kartką ukarany Mendy.

66′ Aktywniej w ofensywie teraz Real.

65′ Zmiana w ekipie Simeone. Azpilicueta zastępuje Moline.

64′ Z dystansu teraz próbuje Tchouameni! Mocny strzał Francuza leci jednak koło słupka.

63′ Sprytnie rozegrany rzut rożny przez Królewskich. Podopieczni Ancelottiego otrzymują kolejny korner.

62′ Rykoszet po strzale Rodrygo i mamy rzut rożny dla Realu.

62′ Kepa łapie piłkę po niedokładnym dośrodkowaniu Moliny.

60′ Zaledwie pół godziny zostało Królewskim na odrobienie strat. Na tablicy wyników nadal 3:1 dla Atletico.

59′ Świetną akcję wyprowadzają gospodarze. Strzał Griezmanna jednak zablokowany.

58′ Nacho fauluje rywala. Piłka dla Atleti.

57′ Już w akcji ofensywnej Ferland Mendy. Rodrygo nie zdołał jednak opanować piłki w polu karnym po podaniu Francuza.

56′ Nie chce czekać Carlo Ancelotti. Włoch decyduje się na potrójną zmianę! Mendy, Tchouameni oraz Nacho meldują się na placu gry. Swoje występy kończą Vazquez, Camavinga i Garcia.

54′ Poprzeczka! Piłka obija obramowanie bramki po strzale głową Mario Hermoso. Spore problemy z dośrodkowaniami rywali mają Królewscy.

53′ Korner dla Los Colchoneros.

52′ Bardzo niecelne podanie Kepy. Znowu piłka w posiadaniu Atletico.

51′ Przy piłce utrzymują się teraz gospodarze.

50′ Kolejny raz z daleka swoich sił próbuje Kroos. Uderzenie blokuje Griezmann.

49′ Rzut rożny dla Realu.

48′ Przy piłce Królewscy. Kolejny raz głęboko cofa się defensywa Atletico.

46′ ALEŻ START ATLETICO, MAMY 3:1! Dublet Alvaro Moraty, ponownie strzałem głową pokonuje Arrizabalagę.

46′ Wracamy do gry na Cívitas Metropolitano. Mamy zmiany w obu drużynach. Witsel zastępuje Koke. Joselu wchodzi w miejsce Modricia.

45+4′ Koniec pierwszej połowy. Zawodnicy obu drużyn schodzą do szatni przy wyniku 2:1.

45+3′ Tym razem faul Realu. Wznawiają Los Colchoneros.

45+1′ Groźne wejście Gimeneza! Obrońca Atletico ewidentnie fauluje Rodrygo i ukarany został żółtą kartką. Zaostrza nam się pod koniec pierwszej połowy ten mecz.

45′ Cztery minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

45′ Żółta kartka za kwestionowanie decyzji sędziego dla Luki Modricia.

44′ Gol dla Realu Madryt! Na nieszczęście Królewskich pada on ze spalonego. Nadal przegrywają goście.

43′ Dobra próba Realu! Gimenez wybija piłkę na rzut rożny.

42′ Chwila wytchnienia dla podopiecznych Simeone. Odzyskują piłkę.

41′ Rozpędza się Real! Coraz łatwiej mijają obrońców Atleti Królewscy.

40′ Znowu z dystansu próbuje Kroos. Tym razem za słabo, łapie Oblak.

39′ Nieudana próba dalekiego podania. Znowu w ataku Real.

38′ Strata Camavingi. Piłką operują teraz gospodarze.

35′ GOL KONTAKTOWY! Fenomenalny strzał Toniego Kroosa ze skraju pola karnego wpada do siatki. Atletico prowadzi już tylko 2:1.

35′ Bardzo dobra interwencja Lucasa Vazqueza we własnym polu karnym. Zatrzymał Samuela Lino.

34′ Nie zdążył dojść do długiego podania Bellingham. Piłka dla zawodników Simeone.

33′ Rodrygo wpada w pole karne, ale został sprytnie zatrzymany przez Gimeneza.

31′ Kolejna fenomenalna okazja dla Atleti! Tym razem świetną interwencją popisał się Kepa.

31′ Strzał głową zdołał oddać Valverde. Nie zaskoczył nim Oblaka.

30′ Korner dla Realu.

30′ Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry. Znowu w ataku Królewscy.

29′ Rzut rożny dla Los Colchoneros.

28′ Kolejna wyśmienita okazja dla Atletico. Niedokładnie jednak w ostatnim momencie podaje Molina.

27′ Źle teraz podaje Modrić. Piłkę odzyskują gospodarze.

26′ Kolejna okazja do kontry dla Atletico. Niedokładne jednak długie podanie do Moraty.

25′ Opłacił się wysoki pressing Realu. Ponownie przy futbolówce przyjezdni z Santiago Bernabeu.

24′ Lino faulowany przez Rudigera. Okazja na uspokojenie gry przez gospodarzy.

23′ Nadal bez pomysłu grają goście. Wznowią od bramki Materace.

22′ Luka Modrić próbuje strzału z woleja zza pola karnego. Wysoko nad bramką Oblaka.

21′ Wracają do ataku pozycyjnego Królewscy. Znowu głęboko cofa się Atletico.

20′ Próbują iść za ciosem podopieczni Simeone! Strzał Llorente w polu karnym zablokowany przez obrońcę.

18′ JEST 2:0 DLA ATLETICO! Kolejny raz świetne dośrodkowanie z lewej strony boiska, tym razem głową wykorzystuje je Antoine Griezmann.

17′ Odważniej zaczynają grać gospodarze.

16′ Niecelne dośrodkowanie Kroosa, wybijają piłkę defensorzy Atletico.

15′ Strzał Davida Alaby zablokowany przez mur. Będzie rzut rożny dla gości.

14′ Faulowany Camavinga blisko pola karnego. Jest szansa dla Królewskich.

13′ Mario Hermoso świetnie przyblokował Lucasa Vazqueza, który próbował zaatakować pole karne Atletico. Wznowi Oblak.

12′ Piłka wraca do Królewskich, którzy znowu rozgrywają na połowie rywali.

11′ Z dystansu uderzył Toni Kroos. Strzał Niemca został jednak zablokowany i znalazł się w rękach Jana Oblaka.

10′ Groźna centra Griezmanna! Ostatecznie grę wznowi jednak Kepa.

9′ Z kontrą próbują wyjść piłkarze Atletico. Akcja Materacy kończy się wywalczonym rzutem rożnym.

8′ Dośrodkowania w pole karne próbuje Fran Garcia. Centra obrońcy jednak bardzo niecelna.

7′ Głęboko cofnięta drużyna Simeone broni się przed atakiem Realu.

6′ Operują piłką Królewscy. Podopieczni Ancelottiego starają się sforsować dobrze ustawiony zespół Atletico.

4′ MAMY PIERWSZĄ BRAMKĘ! Świetne dośrodkowanie wykorzystuje Alvaro Morata, który strzałem głową pokonuje Kepe Arrizabalage. Prowadzą gospodarze!

3′ Nerwowo w obronie teraz Materace. Blisko pola karnego zatrzymany Jude Bellingham, według sędziego bez faulu.

2′ Jest pierwsza akcja ofensywna Atletico. Dośrodkowanie zostało jednak zablokowane i mamy rzut rożny.

1′ Mamy pierwszy gwizdek! Zaczynają goście, Królewscy.