Ćwierćfinały Ligi Europy – zapis multirelacji

Liga Europy wkracza w decydującą fazę. W grze o trofeum pozostało sześć drużyn. Dziś z turniejem pożegnał się Bayer Leverkusen i FC Kopenhaga.

Lautaro Martinez nie zdobył dziś gola, ale Inter awansował do półfinału. (fot. Reuters)

120+2 – Koniec! Manchester United drugim półfinalistą.

120+1′ – Mecz potrwa minutę dłużej.

110′ – Fernandes starał się wyprowadzić Martiala na sytuację sam na sam z bramkarzem, lecz zagrał zbyt mocno.

106′ – Drugi kwadrans dogrywki – rozpoczęty.

105+2 – Koniec pierwszej części dogrywki. United prowadzi. W samej końcówce Czerwone Diabły powinny zwiększyć przewagę, ale najpierw golkiper rywala popisał się zjawiskową interwencją, a następnie Mata trafił w słupek.

99′ – Mogło być 2:0, ale Mata nie wykorzystał dobrej okazji po efektownej akcji Martiala.

95′ – Fernandes trafia i daje United prowadzenie.

94′ – Sędzia dyktuje rzut karny po faulu na Martialu!

91′ – Rozpoczęła się pierwsza połowa dogrywki meczu w Kolonii.

90+8′ – Koniec meczu w Duesseldorfie! Inter wgrywa i melduje się w półfinale!

90+3′ – W starciu Manchesteru United z FC Kopenhaga będzie dogrywka.

90+2′ – Kolejna interwencja VAR i kolejna jedenastka dla Interu anulowana.

90′ – Rzut karny dla Interu! Bellarabi faulował rywala.

83′ – Nieudane uderzenie Rashforda. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

75′ – Strzał Brozovicia zablokowany przed defensywę Bayeru.

68′ – Groźne uderzenie z dystansu autorstwa Fernandesa, ale golkiper Kopenhagi paruje piłkę do boku.

66′ – Zawodnicy Interu nie ustają w atakach. Alexis miał niezłą sytuację, ale strzelił w środek bramki.

65′ – Kapitalna akcja Kopenhagi, po której powinno być 1:0. Uderzenie na bramkę zostało jednak wyblokowane.

63′ – Strzał Fernandesa i… znowu słupek.

61′ – Rashford znalazł się tuż przed bramką rywala, ale uderzył słabo i nieczysto.

60′ – Strzał Eriksena wybroniony przez golkipera Bayeru.

57′ – Greenwood trafił w słupek, Rashford dobił piłkę do pustej bramki, ale Anglik był na spalonym.

54′ – Dobra próba podania za linię obrony w wykonaniu Freda, ale defensorzy zdołali wybić.

49′ – Niezła akcja trójkowa w wykonaniu United. Rashford wszedł dryblingiem w pole karne, podał do Fernandesa, a ten zgrał do Pogby. Francuz uderzył jednak bardzo niecelnie.

48′ – Zablokowane podanie Havertza. Mogło być groźnie w okolicy pola karnego Interu.

46′ – Druga połowa – czas start!

Przerwa – Romelu Lukaku zdobył bramkę w 9. kolejnym występie na poziomie Ligi Europy. To absolutny rekord.

45+6 – W Kolonii do przerwy 0:0.

45+2′ – Pierwsza połowa starcia Interu z Bayerem dobiegła końca. Drużyna z Włoch prowadzi 2:1.

45+2′ – Nie ma bramki dla Czerwonych Diabłów. Greenwood był na spalonym.

45′ – Gol dla Manchesteru United! Greenwood uderzył mocno i precyzyjnie, a piłka po odbiciu się od słupka zatrzepotała w siatce.

37′ – Kolejna szansa Kopenhagi po dośrodkowaniu w pole karne, ale Daramy został zablokowany.

30′ – Rashford starał się znaleźć Martiala podaniem w szesnastkę, ale Francuz nie zdołał przyjąć piłki.

28′ – Sędzia podyktował rzut karny dla Interu po rzekomym zagraniu ręką, lecz po analizie VAR cofnął swoją decyzję. Nie ma jedenastki, nadal 2:1.

25′ – Kontaktowy gol na stadionie w Duesseldorfie. Havertz otrzymał dobre podanie w polu karnym, po czym oddał silny strzał, który znalazł drogę do siatki.

21′ – 2:0 dla Interu! Na listę strzelców wpisał się Lukaku, który najpierw umiejętnie zastawił piłkę, a następnie, upadając, pokonał bramkarza drużyny rywala.

17′ – Kopenhaga w natarciu. Duński zespół chciał wykorzystać błąd defensywy United, ale uderzenie jednego z napastników zostało zablokowane.

15′ – Inter zdobywa gola! Jego autorem Barella, który pokonał golkipera rywali sprytnym strzałem sprzed pola karnego.

13′ – Kopenhaga mogła wyjść na prowadzenie, ale Daramy nie zdołał oddać strzału z bliskiej odległości.

9′ – Rashford uderzył z rzutu wolnego, ale piłka była bardzo daleko od celu.

8′ – W Duesseldorfie nieznacznie przeważa Bayer, ale żadna ze stron nie zbliżyła się dotąd do wyjścia na prowadzenie.

5′ – Przewidywalny początek spotkania w Kolonii. Czerwone Diabły długo utrzymują się przy piłce i cierpliwie konstruują akcje ofensywne.

1′ – Na obu stadionach wybrzmiały pierwsze gwizdki arbitrów!

20:50 – A w takich składach na murawę wybiegną Manchester United i FC Kopenhaga:

20:45 – Tak prezentują się wyjściowe jedenastki Interu oraz Bayeru: