Ligi w Europie Świat

Copa Libertadores: Juninho jak wino

37-letni Juninho Pernambucano wciąż strzela gole. Po dziesięciu latach spędzonych we Francji i Katarze znowu gra w Vasco da Gama Rio de Janeiro i w ostatniej kolejce Copa Libertadores zdobył bramkę w meczu wygranym 2:0 z Libertad Asuncion.
Stało się to w 53. minucie, a na boisko wszedł zaledwie siedem minut wcześniej. Weterani odgrywają ważną rolę także w innych zespołach brazylijskich, bo w tych samych rozgrywkach zwycięską bramkę dla Corinthians w wygranym 1:0 spotkaniu z Cruz Azul zdobył 32-letni Danilo, który wrócił do ojczyzny po okresie spędzonym w Japonii. Niedawno Flamengo także w Copa Libertadores zremisowało 3:3 z Olimpią Asuncion, dzięki zawodnikom, którzy po okresie gry za granicą wrócili do Brazylii. Słynny Ronaldinho zaliczył asystę i strzelił gola, a Vagner Love zaliczył dwie asysty.