Chelsea coraz bliżej europejskich pucharów!

Chelsea notuje świetne wyniki w ostatniej fazie sezonu i jest coraz bliżej zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach. The Blues pokonali 2:1 Brighton i wskoczyli na 6. miejsce w tabeli.

Chelsea dopiero w końcówce sezonu zaczęła spełniać wymagania kibiców. The Blues w 34. kolejce pokonali Brighton, notując przy tym czwarte zwycięstwo w lidze z rzędu.

Już w pierwszej połowie Cole Palmer trafił do siatki i dał londyńczykom prowadzenie. W drugiej połowie wynik na 2:0 podwyższył Christopher Nkunku.

W końcówce Chelsea musiała radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Recce Jamesa. W 98. minucie gry honorową bramkę Brighton zdobył Danny Welbeck.

Jakub Moder cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Dzięki wygranej z „mewami” i porażce Newcastle z Manchesterem United, Chelsea wskoczyła na 6. miejsce w tabeli, dające awans do kwalifikacji Ligi Konferencji.