Chelsea buduje serię zwycięstw

Ligi w Europie Premier League

Chelsea pokonała Preston North End i awansowała do 1/16 finału Pucharu Anglii. Utrzymuje dobrą dyspozycję, budując serię zwycięstw.

Silva zdobył jedną z bramek. (fot. Forum)

The Blues wygrali trzy mecze z rzędu – w końcówce 2023 roku uporali się w lidze z Crystal Palace oraz Luton Town. To wyrównanie najdłuższej passy triumfów, jeśli chodzi o kadencję Mauricio Pochettino. Na przełomie września i października londyńczycy pokonali Brighton, Fulham i Burnley.

Spotkanie z Preston podtrzymało pozytywny okres Chelsea, choć pierwsza połowa wcale nie wskazywała, że tak się stanie. Drużyna ze Stamford Bridge nie potrafiła przycisnąć przeciwnika z 14. miejsca w tabeli Championship, poważnie zagrozić jego bramce. Do przerwy było 0:0.

Dopiero w drugich 45 minutach The Blues pokazali swoją wyższość. Najpierw głową po dośrodkowaniu Malo Gusto trafił Armando Broja. Potem tej samej części ciała do umieszczenia piłki w siatce użył Thiago Silva, który wykorzystał wrzutkę Cole’a Palmera z rzutu rożnego. Następnie bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę zdobył Raheem Sterling. Na koniec rywala dobił Enzo Fernandez.

Tak Chelsea zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Anglii.