Pilka nozna. Betclic I liga. Mecz 2. kolejki Arka Gdynia - LKS Lodz, Gdynia.,
Football. Polish 2nd football league. 2nd round  match Arka Gdynia - LKS Lodz, Gdynia.,
NZ: Jose Antonio Ruiz Lopez ãPiruloÓ, Michal Rzuchowski ,

Cenna wygrana Arki

Arka Gdynia odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Betclic 1 Ligi. Drużyna Wojciecha Łobodzińskiego została nagrodzona za walkę do końca.

Kamil Sulej

Drużyna Wojciecha Łobodzińskiego dobrze weszła w mecz. W 8 minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego celnym uderzeniem z głowy popisał się Michał Marcjanik. Arka nie poszła za ciosem, a mecz stracił na blasku. ŁKS cierpliwie szukał wyrównania i je znalazł w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. Dośrodkowanie Antoniego Młynarczyka na bramkę zamienił Adrien Louveau. To był jedyn z dwóch celnych strzałów ŁKS w meczu…

Arkowcy po przerwie szukali gola na 2:1, lecz ŁKS skutecznie się bronił. W 69 minucie bliski powodzenia był Tornike Gaprindaszwili, ale strzał Gruzina był minimalnie niecelny. Aż wreszcie przyszła 88 minuta. Joao Oliveira podał do Kacpra Skóry, który strzałem z pola karnego zaskoczył Łukasza Bombę. To było trafienie na wagę wygranej 2:1, a co za tym idzie premierowych trzech punktów Arki w sezonie 2024-25.

3 sierpnia 19:35 Arka zagra w Warszawie z Polonią. Dwa dni później (5 sierpnia o 20:30) ŁKS podejmie Górników z Łęcznej.