Ligi w Europie Bundesliga

Bundesligia: „Lewy” strzela dla Borussii

Robert Lewandowski bohaterem Borussii Dortmund. Dzięki jego trafieniu mistrzowie Niemiec pokonali Norymbergę 2:0. Były snajper Lecha Poznań na listę strzelców wpisał się w 50. minucie meczu wykorzystując świetne podanie Mario Gotze.

Oprócz Lewandowskiego cały mecz na boisku spędził Łukasz Piszczek. W 66. minucie na placu boju pojawił się kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski, który zastąpił Japończyka, Shinji Kagawę.

Pewne i efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Bayernu Monachium. Bawarczycy na Allianz Arenie rozbili Hamburgera SV 5:0 i udowodnili, że powoli wracają do wielkiej formy. Bramki dla gospodarzy zdobywali kolejno Daniel van Buyten, Franck Ribery, Arjen Robben, Mario Gomez i Ivica Olić.

Trzy punkty na swoje konto dopisały także Werder Brema, który po dreszczowcu pokonał Freiburg 5:3 i Bayer Leverkusen, który na ciężkim terenie w Stuttgarcie ograł miejscowe VfB 1:0.

Ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Augsburgiem odniosło Hoffenheim. Popularni „Wieśniacy” wygrali z beniaminkiem 2:0 a bramki w tym meczu zdobywali Ryan Babel i Sejad Salihović. Rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał zaś Molders.