Polska Reprezentacja Polski

Bundesliga: Porażka Borussii, sześć bramek Bayernu

Prowadząca w tabeli Bundesligi Borussia Dortmund przegrała 0:1 z Hoffenheim w sobotnim spotkaniu 26. kolejki. Zwycięstwo zespołowi z Rhein-Neckar-Arena zapewnił w 63. minucie Vedad Ibisević. W barwach Borussii całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, a Robert Lewandowski przebywał na boisku do 62. minuty i został zmieniony przez Jakuba Błaszczykowskiego.

Żadnych szans swoim rywalom nie dali piłkarze Bayernu Monachium. Podopieczni Louisa van Gaala rozgromili przed własną publicznością Hamburger SV 6:0. Bohaterem gospodarzy był Arjen Robben, który popisał się hat-trickiem. Kolejne trafienia dołożyli Franck Ribery, Thomas Mueller i Heiko Westermann, który skierował piłkę do własnej bramki.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisało także Schalke 04 Gelsenkirchen. Ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów po bramkach Jose Juardo i Angelosa Charisteasa pokonali 2:1 Eintracht Frankfurt.

W pozostałych dwóch spotkaniach Kaiserslautern pokonało 2:1 Freiburg, a Wolfsburg w takim samym stosunku uległ Norymberdze.