Ligi w Europie Bundesliga

Bundesliga: Porażka Borussii, grali Polacy

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 2. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium rzutem na taśmę wygrał z Wolfsburgiem. „Bawarczycy” zapewnili sobie trzy punkty dopiero w 90. minucie, a strzelcem bramki był Luiz Gustavo, który wykorzystał świetne dogranie Francka Ribery’ego.
Tymczasem na Wirsol Rhein-Neckar-Arena mogliśmy zobaczyć smutne miny kibiców Borussii Dortmund, która przegrała z Hoffenheim 0:1. W barwach mistrza Niemiec zagrało trzech Polaków: Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski, który wbiegł na boisko w 54.minucie zmieniając Mario Goetzego. Gola dla zespołu prowadzonego przez Holgena Stanislawskiego strzelił bośniacki zawodnika Sejad Salihovic.

Festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen, którzy pokonali FC Cologne aż 5:1. Hat – tricka w tym spotkaniu ustrzelił sprowadzony w 2010 roku z Milanu Holender Klaas-Jan Huntelaar. Grający w Kolonii Sławomir Peszko został zmieniony w 56.minucie przez Roshiego.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie zdobyła drużyna Mainz. Po wygranej z Bayerem Leverkusen podopieczni Thomasa Tuchela ograli Freiburg 2:1. Całe spotkanie w barwach zespołu z Moguncji rozegrał urodzony w Sosnowcu Eugen Polanski. Sześć punktów po dwóch kolejkach ma na swoim koncie także Hannover 96, który pokonał 2:1 Norymbergę.