Bundesliga: Hamburger SV pokonał Schalke (akt.)

VfL Wolfsburg zremisował 1:1 z Bayernem Monachium w spotkaniu 18. kolejki Bundesligi. Remisem zakończył się także mecz St. Pauli z Freiburgiem. Zwycięstwa odniosły natomiast Borussia Moenchengladbach, VfB Stuttgart i Werder Brema.

Spotkanie na Volkswagen-Arena znakomicie rozpoczęło się dla Bayernu, który już w 7. minucie za sprawą Thomasa Muellera objął prowadzenie. Kolejne minuty nie były już jednak tak szczęśliwe dla gości. Najpierw bowiem w 21. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Philipp Lahm, a cztery minuty później z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Franck Ribery. Szczęście w tym spotkaniu nie sprzyjało także gościom, którzy w 45. minucie mieli doskonałą okazję do wyrównania, ale, podobnie jak Lahm, „jedenastkę” zmarnował Brazylijczyk Grafite. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem mistrzów Niemiec, w 86. minucie punkt dla gospodarzy uratował Sascha Riether.

Zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli natomiast piłkarze Werderu Brema, którzy 2:1 pokonali Hoffenheim. Trzy punkty gospodarzom zapewniły trafienia Claudio Pizarro i Torstena Fringsa.

Jednobramkowe zwycięstwa odniosły także Borussia Moenchengladbach i VfB Stuttgart. Borussia pokonała 1:0 FC Nuernberg, natomiast Stuttgart w takim samym rozmiarze wygrał z Mainz.

Remisem 2:2 zakończyło się natomiast spotkanie St. Pauli – Freiburg.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Bundesligi Schalke 04 przegrało 0:1 z Hamburgerem SV. Zwycięską bramkę dla gości strzelił w 53. minucie Ruud van Nisterlooy.