Brighton lepsze od Newcastle

Dotąd nazwisko „Ferguson” kojarzyło się fanom Premier League głównie z Sir Alexem, byłym szkoleniowcem Manchesteru United. Kibice angielskiej piłki mogli podziwiać dzisiaj popis innego Fergusona. Evan, 18-letni napastnik Brighton, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w meczu z Newcastle.

Piłkarz urodzony w 2004 roku strzelił dziś wszystkie trzy gole dla ekipy z The Amex. Wynik spotkania otworzył w 27. minucie, gdy wykorzystał błąd bramkarza Srok Nicka Pope’a. W 65. minucie ruszył z piłką środkiem boiska i technicznym strzałem z dystansu po raz drugi pokonał angielskiego golkipera. Na 3:0 trafił kilka minut później, znów bawiąc się z defensywą Newcastle.

W doliczonym czasie gry bramkę honorową dla gości zdobył Callum Wilson.

Po czterech meczach Brighton ma na koncie dziewięć punktów, co daje jej czwartą pozycję w tabeli. Newcastle zajmuje 14. miejsce.