Borussia zbliża się do lidera Bundesligi

Borussia Dortmund dopisuje kolejny komplet punktów na swoje konto. Piłkarze Terzicia wygrywają z Eintrachtem Franfurt i wskakują do pierwszej trójki Bundesligi.

Borussia Dortmund wygrywa w 12. kolejce Bundesligi w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. BVB wywozi z Frankfurtu trzy punkty po zwycięstwie 2:1.

Wynik tego nie pokazuje, jednak do drużyna gospodarzy prezentowała się znacznie lepiej i była zdecydowanie bardziej aktywna. Pierwsza część spotkania była dość równa. W 20. minucie pierwszego gola w tym meczu zdobył Julian Brandt. Sześć minut później Daichi Kamada trafił do siatki na 1:1 i wynik ten utrzymał się do przerwy.

Po przerwie różnica gry między Eintrachtem a BVB była znacząca. Gospodarze bardzo często atakowali bramkę BVB, jednak nie potrafili dobrze wykończyć stwarzanych sytuacji. Goście przeprowadzili raptem jedną sytuację, która zakończyła się gole. W 52. minucie Jude Bellingham wpisał się na listę strzelców i trafienie Angliak dało wygraną zespołowi z Zagłębia Ruhry.

Borussia awansowała na 3. miejsce w tabeli i goni Bayern, mając tylko trzy oczka straty do Bawarczyków. Eintracht spadł na 5. lokatę.