Borussia ogrywa spadkowicza

Borussia Dortmund wygrała z SpVgg Greuther Fürth w 33. kolejce. Tym samym zespół z Zagłębia Ruhry przełamał serię niekorzystnych wyników w lidze.

Borussia Dortmund zostaje wicemistrzem Niemiec (fot. Reuters)

Po dwóch ostatnich przegranych, teraz zgodnie z oczekiwaniami Borussia Dortmund pewnie ograła SpVgg Greuther Fürth 3:1. Beniaminek i zarazem spadkowicz mimo znaczącej różnicy klas zdołał się jednak postawić wicemistrzowi Niemiec.

W pierwszej połowie Julian Brandt dał prowadzenie Borussii. Po całkiem równym spotkaniu na kolejnego gola trzeba było poczekać aż do 70. minuty, kiedy to do siatki trafił Jessic Nagnkam i doprowadził do wyrównania.

Kilka minut później Brandt ponownie dał prowadzenie BVB i w 77. minucie Felix Passlack postawił stempelek przy zwycięstwie Borussii.

Przed ostatnią kolejką Bundesligi Borussia zapewniła sobie tytuł wicemistrza Niemiec. Bayer ma do BVB stratę sześciu punktów i nie ma już możliwości przegonić ich w klasyfikacji.