Borussia Dortmund w końcówce wypuściła zwycięstwo

Borussia Dortmund była bardzo blisko wywiezienia kompletu punktów z terenu Manchesteru City. Jednak w samej końcówce stan meczu wyrównał Mario Balotelli. Przeciwko drużynie mistrza Anglii zagrali trzej Polacy.

Więcej na temat Ligi Mistrzów – KLIKNIJ!

W trudniejszej sytuacji przed tym spotkaniem znajdował się Manchester City. Angielski klub w pierwszej kolejce po fascynującym spotkaniu przegrał 2:3 z Realem Madryt. Borussia Dortmund z kolei zainkasowała komplet punktów po minimalnym zwycięstwie nad Ajaksem Amsterdam.

W pierwszym składzie Borussii wybiegło trzech Polaków – Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. Absolutnym bohaterem pierwszej połowy meczu był Joe Hart. Bramkarz Manchesteru City kilka razy mógł skapitulować, ale zawsze doskonale interweniował. W 11. minucie Mario Goetze otrzymał piłkę od Lewandowskiego. Młody Niemiec trafił w słupek.

Końcówka pierwszej połowy należała do Goetze. Niemiecki piłkarz w sytuacji sam na sam trafił w Harta. Trzeba jednak zaznaczyć, że gracz Borussii miał bardzo mało czasu na podjęcie decyzji. Chwilę później ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę. W 45. minucie Ilkay Gundogan oddał groźny strzał, który wybronił Hart. W tej sytuacji ładnie dośrodkowywał Lewandowski.

W 62. minucie Hart był już bezradny. Marco Reus wykorzystał błąd defensywy Manchesteru City i przechwycił piłkę. Niemiec popędził w pole karne gospodarzy i pokonał golkipera The Citizens. Piętnaście minut później Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Hartem. Niestety reprezentant Polski nie trafił w światło bramki. W 89. minucie gospodarze otrzymali rzut karny za zagranie ręką Nevena Suboticia. „Jedenastkę” bardzo pewnie wykorzystał Balotelli.

Ostatecznie po bardzo dobrym meczu obydwie drużyny podzieliły się punktami. Mecz zakończył się remisem 1:1. W drugim spotkaniu tej grupy Real Madryt wygrał aż 4:1 z Ajaksem Amsterdam.