Bogusz z golem w MLS!

Ligi w Europie Inne ligi

Rozpoczął się nowy sezon MLS. Fantastyczne wejście w rozgrywki zanotował Mateusz Bogusz, który zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Jego LAFC pokonało 2:1 Seattle Sounders. Piłkarze z Kalifornii wyszli na prowadzenie w 45. minucie za sprawą gola Timothiego Tillmana. Asystował mu Omar Campos. 10 minut po zmianie stron do siatki trafił Mateusz Bogusz, który wykorzystał podanie Denisa Bouangi. Zawodników ze Seattle stać było tylko na jedną bramkę – na listę strzelców wpisal się Pedro de La Vega.

Bogusz popisał się fenomenalnym uderzeniem, z którym nie poradził sobie żaden bramkarz. Polak zszedł z piłką do środka i z 16. metra uderzył na dalszy słupek. Piłka odbiła się jeszcze od obramkowania i wpadła do siatki, ściągając pajęczynę z prawego górnego rogu.

W poprzednim sezonie LAFC doszło do finałów play-offów, ale poległo tam z Columbus Crew. Bogusz w całych poprzednich rozgrywkach zdobył trzy bramki i zanotował pięć asyst.