Bogacz się rozmyślił. Dlaczego 20-latek nie zagra w MLS?
Wiktor Bogacz przeszedł już testy medyczne i był o krok od transferu do New York Red Bulls. W ostatniej chwili jednak napastnik Miedzi Legnica zmienił zdanie i zrezygnował z transferu za ocean. Dlaczego?
O rekordowym, z perspektywy I ligi transferze (2 mln euro + bonusy) jako pierwsze pisały weszło.com i meczyki.pl. 20-latek miał za sobą bowiem bardzo dobry, debiutancki sezon na poziomie Fortuna I Ligi (pięć bramek w 14 grach). Bieżące rozgrywki również rozpoczął z wysokiego „c” (dwa gole w czterech meczach). Nic dziwnego zatem, że Wiktor Bogacz wpadł w oko działaczom silniejszych klubów. Najbardziej konkretni okazali się działacze New York Red Bulls, a gracz Miedzi Legnica przeszedł już nawet testy medyczne w Lipsku.
Z tego, co słyszę nastąpił sensacyjny zwrot w sprawie transferu Wiktora Bogacza z Miedzi Legnica do New York Red Bulls. https://t.co/lP31CEX0HN
Wcześniej jednak ziarno niepewności zasiał Łukasz Gikiewicz, pisząc, że sprawa transferu nie jest taka oczywista. We wtorek potwierdził to Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, pisząc, że młody napastnik zrezygnował z transferu, uznając, że na tym etapie kariery przenosiny do USA nie są dobrym pomysłem. Sam zawodnik zaś, za pośrednictwem profilu facebookowego Miedzi ogłosił, „że ma jeszcze w Legnicy wiele do zrobienia, a na wielkie transfery przyjdzie jeszcze czas”.
Odra zakontraktuje bramkarza? To byłby ciekawy ruch
Odra Opole pracuje nad tym, by w nadchodzącym sezonie Betclic 1. Ligi rywalizować o poważniejsze cele. Prawdopodobnie w tym celu ściągnie ona nowego bramkarza.
Media: Pierwszoligowiec ma problem. Może stracić utalentowanego młodzieżowca
Warta Poznań wywalczyła w sezonie 2025-26 awans na zaplecze Ekstraklasy. Do sukcesu Zielonych w dużej mierze przyczynił się Filip Waluś, którego kontrakt wygasa z końcem czerwca. Ekipa ze stolicy województwa wielkopolskiego może stracić jedną ze swoich czołowych postaci.
Miejsce takiego piłkarza jest w Ekstraklasie