Ligi w Europie Świat

Boca Juniors traci punkty u siebie

Piłkarze mistrza Argentyny Boca Juniors Buenos Aires specjalizują się w traceniu punktów na własnym boisku. W ostatniej kolejce na słynnym stadionie La Bombonera zremisowali 2:2 z Lanus, mimo że prowadzili 2:0 po golach Pablo Mouche w 39 minucie i Juana Romana Riquelme trzy minuty później.
Jednak jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla zespołu gości uzyskał Mariano Pavone, a w 54 minucie na 2:2 wyrównał Paolo Goltz. Dwa tygodnie wcześniej zespół Boca przegrał u siebie 4:5 z Independiente, chociaż w 74 minucie prowadził 4:3. A trzy dni przed tym spotkaniem przegrał 1:2 u siebie w rozgrywkach Copa Libertadores z brazylijskim Fluminense Rio de Janeiro. 29 marca podopiecznych Julio Cesara Falcioniego czeka kolejny mecz na własnym terenie w CL, tym razem z Arsenalem Sarandi, i wszyscy liczą w klubie na przełamanie złej passy.